Czy warto inwestować w nowego iPhone’a?

0
1003

W przeciągu pierwszych 48 godzin od rozpoczęcia sprzedaży iPhone 12 i iPhone 12 Pro zakupiono co najmniej 7 milionów egzemplarzy. Zakupili je przede wszystkim fani marki Apple, którzy czekali na nowe smartfony tego producenta od dawna i wiedzieli, że je zakupią, jakie by nie były. Jest jednak wiele osób, które stanęły teraz przed dylematem, czy nowego iPhone’a kupować, czy jednak się wstrzymać. Poniżej staramy się odpowiedzieć na pytanie, czy warto w iPhone’a 12 inwestować.

iPhone 12 nie jest rewolucją

iPhone 12 ma być jeszcze szybszy, lepszy i wydajniejszy niż jego poprzednik, między innymi za sprawą nowych chipów A14. Trzeba jednak wskazać, że ani iPhone 12, ani jego wersja Pro, ani Pro Max (ani tym bardziej iPhone 12 Mini), nie jest produktem szczególnie rewolucyjnym). Z pewnością jego największym wyróżnikiem jest kompatybilność z siecią 5G, natomiast to obecnie oferują już na przykład nowe smartfony od Xiaomi za 1500 złotych.

Polskie ceny nowych smartfonów od Apple nie prezentują się najlepiej. Za podstawowego iPhone’a 12 będzie trzeba zapłacić od 4199 złotych do 4949 złotych w zależności od pojemności (istnieje opcja 64GB, 128GB i 256GB). Nieco tańsza jest wersja Mini, a droższe są oczywiście wersje Pro i Pro Max. Ciekawą zmianą, podyktowaną według Apple troską o dobro środowiska, jest brak ładowarki, a także słuchawek w pudełku. Jedyne, co klient otrzymuje, to smartfon i kabel Lightning -> USB-C.

Więcej informacji na temat specyfikacji nowych produktów Apple można znaleźć na portalu technologicznym Tech Polska. Znajdują się tam dane między innymi odnośnie do aparatów, w które wyposażone są poszczególne modele z serii 12.

Czy warto wymieniać poprzedniego iPhone’a na nowego?

Posiadacze iPhone’a 11 mogą się zastanawiać, czy czas przesiąść się na nowy model. Eksperci udzielają w tym zakresie różnych odpowiedzi. Nie wydaje się to szczególnie opłacalne, o ile nie zależy nam bardzo mocno na łączności z siecią 5G (która w wielu miejscach na świecie, w tym Polsce, jeszcze przez co najmniej kilka lat nie będzie bardzo szeroko dostępna).

Jeśli jednak posiadamy jeszcze starszy model iPhone’a (np. iPhone’a X) i czujemy potrzebę zaopatrzenia się w coś potężniejszego, iPhone 12 powinien spełnić nasze oczekiwania. Z pewnością zauważymy różnicę w zakresie płynności działania czy zdjęć.

Co z ludźmi, którzy aktualnie nie korzystają ze sprzętu Apple? Cóż, jak już wspomniano, iPhone 12 nie jest szczególnie rewolucyjny. Jeśli więc ktoś do tej pory nie przekonał się do produktów tej marki, to ten model prawdopodobnie tego nie zmieni. Nie da się ukryć, że jest to marka specyficzna, której produkty nie u każdego się sprawdzą.

Osoby, które szukają Androidowych alternatyw najnowszego iPhone’a, mają do wyboru prawdziwy ogrom różnorodnych modeli. Informacji na ich temat, a także rzetelnych recenzji, warto szukać na Tech Polska, portalu technologicznym, na którym regularnie pojawiają się informacje na temat wartych uwagi smartfonów różnych firm (Samsunga, Xiaomi, Huawei i nie tylko).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here