Filmy na jesień

Za oknem jesień. Coraz zimniejsze i dłuższe wieczory zachęcają do spędzania czasu w domu – najchętniej pod kocem i z filiżanką ciepłej herbaty w ręku. Oczywistym sposobem spędzania wolnego czasu w tym okresie wydaje się być nadrobienie zaległości w oglądaniu filmów (na które wiele osób w lecie nie ma czasu). Zwykle kiedy już zdecydujemy się na wieczorny seans, pojawia się nieśmiertelne pytanie – jaki film warto obejrzeć? Poniżej znajdziecie ciekawe propozycje, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Komedie romantyczne
Dla większości kobiet naturalnym wyborem na wieczór będzie komedia romantyczna. Co jednak, jeśli nasz wybranek (a tak jest w większości przypadków) nie jest fanem tego gatunku? Cóż, na pewno można wybrać coś, co spodoba się przedstawicielom obojga płci – kino w ostatnich latach obfituje w filmy, które mimo wątków romantycznych są też naprawdę dobrze nakręcone i zagrane, mają sensowną fabułę i zainteresują zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Do tego typu filmów z pewnością zaliczyć należy brytyjskie produkcje jak kultowe już „To właśnie miłość” (Love actually) czy nowsze „Czas na miłość” (About time). Z polskich produkcji warto zobaczyć np. „Planetę singli”.

Filmy akcji i kryminały
Jeśli wolimy coś bardziej męskiego, zdecydujmy się film akcji lub kryminał. Choć zwłaszcza ten pierwszy gatunek obrósł niezbyt przychylną sławą pustych „strzelanek”, znajdziemy tu jednak także bardzo ciekawe i dobrze zrobione produkcje. Obejrzyjcie np. serię o Batmanie w reżyserii Christophera Nolana („Batman-początek”, „Mroczny rycerz”, „Mroczny rycerz powstaje”) lub którąś z produkcji Filmowego Uniwersum Marvela (np. „Avengers”). Po takim seansie nie zdziwcie się, jeśli nawet Wasza dziewczyna zacznie czytać komiksy. Natomiast warte polecenia kryminały to choćby „Siedem”, „Infiltracja” czy – mniej oczywiste w ramach tego gatunku – „Imię róży”.

Komedia
Wolicie coś lżejszego? Obejrzyjcie komedię! W ostatnich latach powstaje mnóstwo filmów, przy których można się świetnie uśmiać, a które jednocześnie nie są wcale puste i banalne. Wystarczy wspomnieć tu obsypany nagrodami francuski film „Nietykalni” („Intouchables”), a z bardziej klasycznych – „Forrest Gump” czy polski „Dzień świra”.

Klasyka
Jesienne wieczory to chyba najlepszy czas, aby nadrobić zaległości w klasykach. Kto z nas nie ma takich filmów, o których wielokrotnie myślał, że trzeba je kiedyś obejrzeć, bo są kultowe i po prostu warto je znać – ale nigdy nie znalazł na to czasu? W listopadową szarugę obejrzyjcie więc „Casablancę” albo „Przeminęło z wiatrem”. Wolicie coś mniej romantycznego? Nie ma problemu – możecie rozkoszować się seansem „Dwunastu gniewnych ludzi” lub któregoś z kultowych filmów Alfreda Hitchcocka – „Ptaków”, „Psychozy” czy „Okna na podwórze”. Pomimo upływu wielu lat od ich nakręcenia te filmy nie tracą na wartości – będziecie się zastanawiać, jak to możliwe, że zobaczyliście je dopiero teraz.

Oczywiście nie sposób wymienić wszystkich filmów wartych obejrzenia, powyższa lista może Was jednak zainspirować do wybrania właściwego gatunku. Kiedy już zaczniecie oglądać dobre filmy, możecie być pewni – trudno będzie Wam się oderwać. I z pewnością zainspiruje Was to do własnych poszukiwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here