Gdy czas na nową fryzurę

Piękne i zadbane włosy dodają uroku każdej kobiecie, ale dopiero dobrze dobrana fryzura podkreśla i eksponuje urodę. Każda kobieta zasługuje na piękną fryzurę.
Niezależnie czy chcesz obciąć włosy, ponieważ nie pasuje Ci ich aktualna długość czy też kierujesz się modą i pragniesz fryzury prosto z pokazu, zawsze warto zorientować się jak obciąć włosy.

Na początek podejmij świadomą decyzję. Musisz być pewna, że chcesz zmienić fryzurę. Decyzja może być trudna, zwłaszcza gdy chcesz stracić dużo na długości. Może i włosy odrosną, ale pamiętaj, że nie jest to krótkotrwały proces i będziesz zmuszona trochę pochodzić z nową fryzurką.

Gdy już będziesz pewna swojej decyzji to zastanów się co zrobić z włosami. Jeżeli masz długie włosy i ścinasz co najmniej 30 cm, możesz oddać swoje włosy dla fundacji robiącej z nich peruki dla pacjentów onkologicznych, dzieci i dorosłych, którzy swoje włosy utracili z powodu choroby lub w skutek zastosowanego leczenia. Jeżeli nie chcesz włosów oddawać istnieje też możliwość sprzedaży włosów. Może się okazać, że każda z tych opcji jest lepsza niż wyrzucenie resztek włosów.

Jeżeli jeszcze nie wybrałaś swojej nowej wymarzonej fryzury – zrób to. Ważne, abyś fryzurę dobrała zarówno do swojego kształtu twarzy jak i charakteru. Nie każdej z nas pasuje ostra, rockowa fryzurka i nie każda kobieta z pazurem będzie się czuła dobrze w delikatnej fryzurze. Fryzura może podkreślać nie tylko urodę, ale także charakter.

Kolejny krok to podjęcia decyzji czy chcesz obciąć te włosy sama, poprosić mamę czy zrobić to u fryzjera. Fryzjer wydaje się opcją najbardziej bezpieczną, zwłaszcza gdy Twoja nowa fryzura jest mocno niestandardowa lub gdy Twoje włosy są niesforne. Jest to jednak opcja najbardziej kosztowna. Możesz obciąć włosy samemu, wtedy dobrze jest obejrzeć filmiki instruktażowe dostępne w internecie, na których dziewczyny samodzielnie robią cuda ze swoimi włosami.

Żyjemy w czasach, w których dostępnych jest naprawdę wiele metod obcinania włosów. Ścinanie włosów to już nie tylko praca nożyczkami, ale również nożyczkami na gorąco czy maszynką. Bardziej orientalne sposoby to chociażby nożem lub toporkiem dostępne u drogich fryzjerów nastawionych na klientów turystycznych. Każda metoda, zależnie od Twoich oczekiwań, może być tak samo dobra.

Jeżeli zdecydowałaś się obcinać włosy w domu, pamiętaj by zrobić to, gdy są mokre. Masz wtedy pewność, że przy obcinaniu są proste i gdy wyschną będą tej samej długości. Ułóż włosy tak jak robisz to na co dzień. Jeżeli codziennie robisz przedziałek na środku – tak zrób też teraz. Jeżeli chcesz obciąć włosy na prosto wykorzystaj jeden z tych trików. Jeżeli masz kogoś do pomocy – poproś go, by rozprostował szczotką twoje włosy i rozłożone na Twoich plecach ciął wszystkie na tę samą długość. Jeżeli robisz to samodzielnie możesz podzielić włosy na dwa pasma – prawe i lewe – związać je w kitkę pod Twoją brodą i wtedy uciąć włosy na wymarzoną długość. Wszelkie nierówności wyrównasz po rozpuszczeniu włosów.

Jak widzisz obcinanie włosów nie jest takie trudne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here