Jak pokonać trądzik?

W okresie dojrzewania większość nastolatków dotyka problem trądziku. Zmiany skórne powodują obniżenie nastroju nie tylko u dziewcząt, ale też u nastoletnich chłopców. Na dodatek zmiany skórne w przebiegu trądziku dotyczą też dorosłych. Obniżają one samoocenę u dotkniętych tym problemem.
Zewsząd jesteśmy atakowani wyretuszowanych zdjęciami celebrytek i celebrytów z idealną cerą. Nic więc dziwnego, że trądzik to dla wielu osób taki problem. Pragną one nie odstawać od reszty społeczeństwa i czuć się równie pięknie jak ludzie z czystą cerą. Jeśli i Ciebie dotyczy ten problem, przeczytaj jak pozbyć się trądziku.

Atakuj z podwójną mocą
Jeżeli chcesz pozbyć się wszelkich pryszczy ze swojej twarzy, dekoltu i pleców, powinieneś uderzyć z dwóch stron, to jest od wewnątrz i od zewnątrz. Tylko takie połączone działanie da Ci najlepsze efekty.

Działanie od środka
Trądzik może wynikać z wielu problemów w organizmie. Jeżeli na twoim ciele występuje trądzik w postaci dużych i bolesnych zmian, może to być trądzik o podłożu hormonalnym. Warto wtedy wykonać badania i zgłosić się po ewentualne leczenie do specjalisty. Zmiany skórne mogą być wywołane również niedoborami niektórych składników odżywczych – chociażby cynku czy witaminy PP. Ich suplementacja może przynieść korzyści. Na cerę dobrze wpływają też herbatka z bratka czy z pokrzywy. Pomagają one oczyścić cerę. Tak samo picie świeżych drożdży zalanych wrzątkiem pomaga w doprowadzeniu stanu cery do perfekcji. Czasem sposoby babć działają najlepiej.
I niektórych osób trądzik występuje po spożyciu nabiału – serów, mleka, jogurtów. Warto je wtedy odstawić z diety. Dobrze jest też zrezygnować ze słodyczy i ostrych przypraw. Twoja skóra Ci za to podziękuje.
Utrzymywanie zdrowej i zbilansowanej diety jest bardzo ważne dla skóry. Jeżeli czujesz potrzebę, możesz kupić w aptece preparaty przeznaczone dla skóry trądzikowej. Nie zapomnij też o odpowiedniej ilości snu oraz ruchu na świeżym powietrzu. Szybko zauważysz różnicę.

Działanie od zewnątrz
Codziennie oczyszczanie skóry jest bardzo ważne. Każdego wieczoru należy dokładnie zmyć makijaż. Brak makijażu nie zwalnia Cię z dogłębnego oczyszczenia skóry ze wszelkich zanieczyszczeń, które zapychają pory i przyczyniają się do powstawania trądziku. W drogeriach i aptekach znajdziesz szeroką gamę produktów. Warto zainwestować w żel lub piankę do mycia twarzy. Służą one do oczyszczenia twarzy. Przydatnym produktem jest też peeling. Przy zmianach ropnych odrzucamy te z granulkami i sięgamy po enzymatyczne. Peeling wykonujemy raz lub dwa razy w tygodniu. Przyda się też tonik, który zamknie pory i przywróci skórze odpowiednie pH. Do tego krem. Pamiętaj, że skórę trądzikowa też trzeba nawilżać. Pamiętaj aby zmian nie wyciskać, bo prowadzi to do powstawania blizn. Mydła nie są przeznaczone do mycia twarzy, ponieważ ich możni zasadowe pH niszczy barierę hydrolipidową skóry.

Zgłoś się do profesjonalisty
Jeżeli nie radzisz sobie z problemem zgłoś się do specjalisty, lekarza dermatologa. Przepisze on skuteczne leczenie i pomoże uporać się z problemem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here