Jak wyłączyć pocztę głosową w Plusie?

W dzisiejszych czasach mało kto korzysta z poczty głosowej. To rozwiązanie jest przestarzałe i nie spełnia swojej funkcji. Miejsce poczty głosowej zajęły krótkie wiadomości tekstowe, komunikatory takie jak Messenger i portale społecznościowe takie jak Facebook. Czas pokazał, że ludzie wolą pisać niż nagrywać wiadomości głosowe.

W ciągu ostatnich lat wiele osób zdecydowało się wyłączyć pocztę głosową. Jeśli należysz do tej nielicznej już grupy, która ma jeszcze włączoną pocztę głosową, ale chcesz się jej pozbyć, to w artykule podpowiemy ci, co powinieneś zrobić. W zależności od operatora wyłączanie poczty głosowej wygląda troszkę inaczej. Tutaj postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak wyłączyć pocztę głosową Plus.

Aby pozbyć się poczty głosowej, należy wpisać krótki kod i zatwierdzić go. Kod ten wygląda następująco: *122*00#. Oczywiście są też inne kody do sprawdzania stanu poczty i jej włączenia. Jeśli nie pamiętasz czy masz na swoim telefonie włączoną pocztę, powinieneś wpisać kod *122#. Powtórne włączenie poczty odbywa się za pomocą kodu *122*11#.

Kolejnym sposobem na pozbycie się poczty głosowej jest wejście do serwisu online Plusa. Za pomocą tego serwisu możemy zarządzać usługami na naszym koncie. Możemy za jego pośrednictwem też wyłączyć pocztę. Należy wejść w zakładkę Usługi. Następnie wyszukujemy pozycję Poczta głosowa i klikamy Zmień. Nic trudnego, poczta głosowa zostanie natychmiast wyłączona na twoim numerze telefonu.

Obie opisane opcje pozwalają na ekspresowe wyłączenie poczty głosowej. Za zmianę stanu usługi nie ponosisz żadnych kosztów. Dzwoniący do ciebie będą ci wdzięczni, że nie muszą kolejny raz wysłuchiwać komunikatu o pozostawieniu wiadomości po sygnale. Niewątpliwie jest to uciążliwe i denerwujące, więc jeśli nie jesteś przedsiębiorcą szukającym nowych klientów, to tak naprawdę poczta głosowa nie przyda ci się na co dzień. Osoby, które do ciebie dzwonią nie będą ponosić niepotrzebnych kosztów za nagrywanie wiadomości, a ty nie będziesz musiał niczego odsłuchiwać. Z pewnością nieraz miałeś dość powiadomień o nowych wiadomościach na poczcie. Po odsłuchaniu okazywało się, że twoi znajomi nie nagrali tam nic ciekawego a ty straciłeś kilka cennych minut swojego życia.

Poczta głosowa sprawdzała się doskonale jeszcze kilka, kilkanaście lat temu. Nie było aplikacji typu Messenger a SMS były raczej drogie. Obecnie rzadko wykorzystuje się pocztę głosową i wiele osób po prostu ją wyłącza. Zamiast nagrywać wiadomość po sygnale, łatwiej jest napisać kilka zdań na popularnym komunikatorze, lub wysłać krótkiego SMS-a z prośbą o oddzwonienie w wolnym czasie.

Operatorzy komórkowi pozwalają szybko wyłączyć pocztę poprzez specjalne kody. Nie inaczej jest w Plusie, aby pozbyć się niechcianej poczty, wpisujemy wspomniany kod *122*00#. Zmiana statusu usługi jest natychmiastowa. Jeśli w przyszłości zmienisz zdanie i będziesz chciał powrócić do korzystania z poczty, to po prostu wpiszesz kolejny krótki kod. Korzystanie z poczty głosowej w Plusie jest darmowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here