Muzyka w polskiej telewizji, czyli kultowy program i gra Jaka to melodia

W życiu każdego człowieka muzyka jest bardzo ważnym elementem dnia codziennego. Stąd liczne programy telewizyjne, których głównym tematem przewodnim jest muzyka. W Polsce takimi programami jest np. Jaka to melodia Gra muzyka, Idol, Bitwa na Głosy. Do tego dochodzą kanały telewizyjne, których główną tematyką jest muzyka, np. MTV czy 4FUN Tv.

Najdłużej emitowanym w polskiej telewizji programem muzycznym jest Jaka to melodia gra na antenie już od ponad dwudziestu lat. Na podstawie tego programu powstała także gra, quiz Jaka to Melodia Gra, która ma bardzo duże grono odbiorców. Wielu fanów programu, którego przez lata prowadzącym był Robert Janowski, a ostatnio na stanowisku prowadzącego zastąpił go Norbi jest również fanami tejże gry. Gra ta tak jak program polega na odgadywaniu odpowiednich piosenek po jak najmniejszej liczbie zagranych nutek.
Innymi kultowym muzycznym programem w Polsce jest Idol, który na początku XXI wieku gromadził gigantyczną oglądalność w telewizji Polsat. Był to program dla piosenkarzy i wokalistów, którzy chcieli wygrać cały konkurs. Wykreował wiele gwiazd takich jak Monika Brodka, Szymona Wydra czy Sławek Uniatowski.
Kolejnym programem, który cieszył się dużą popularnością w polskich telewizjach była Bitwa na Głosy. Program ten polegał na rywalizacji chórów miast dowodzonych przez gwiazdę muzyczną z danego miasta.
Dużą popularnością cieszyły się także kanały telewizyjne, w których emitowano teledyski i programy dotyczące tylko i wyłącznie muzyki. W Polsce największą popularnością cieszyła się VIVA, MTV i w późniejszym okresie 4Fun Tv. W czasach kiedy nie istniał youtube takie kanały były jedyną możliwością obejrzenia teledysków i posłuchania nowych hitów muzycznych z całego świata.
Wracając do najstarszego i najdłużej emitowanego programu muzycznego w polskiej telewizji Jaka to melodia gra polega na zgadywaniu jak najszybciej piosenek, które grane są jako pojedyncze nutki na fortepianie. W rywalizacji bierze trójka uczestników. Do półfinału dochodzi dwóch graczy, a w finale piosenki odgaduje już tylko jeden gracz, tzw. finalista odcinka.
Jak już wcześniej wspominaliśmy dużą popularnością wśród fanów programu Jaka to melodia gra cieszy się dużym uznaniem. W grze odgadujesz tak jak uczestnicy programu piosenki, tylko po kilku nutkach. W programie i grze do odgadnięcia masz największe przeboje muzyczne z całego świata i z kilkudziesięciu lat historii muzyki. Ranking i punkty określają na jakim miejscu znajdujesz się w klasyfikacji konkursu. Jaka to melodia gra, to darmowa aplikacja, która zdobywa coraz większe grono fanów programu emitowanego w tvp1 od roku 1997. Przy tej grze możesz ćwiczyć także swoje umiejętności przed wzięciem udziału w normalnym programie telewizyjnym.
Pamiętajcie, że muzyka, programy telewizyjne takiej jak Jaka to melodia gra o tym samym tytule, to wszystko ma służyć naszej rozrywce, bo świat bez muzyki byłby strasznie nudny i bezbarwny. Dlatego warto słuchać muzyki, oglądać i grać w Jaką to Melodię! Miłego słuchania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here