Roaming w Plusie

Czym jest roaming? W prostym znaczeniu jest to zespół bezprzewodowych sieci telekomunikacyjnych, umożliwiający korzystanie z innych sieci operatorów, gdy nasza sieć znajduje się poza zasięgiem.
Wyróżnia się dwa rodzaje roamingu. Roaming międzynarodowy, który stosuje się jeśli abonent znajduje się w innym kraju niż kraj, w którym znajduje się sieć jego operatora a także roaming krajowy lub regionalny, który stosowany jest między sieciami operatorów znajdujących się w tym samym kraju.

Istnieje kilka metod aby włączyć roaming w plusie, i wcale to nie jest trudne. Co za tym idzie? nie musisz posiadać żadnych specjalistycznych umiejętności kodowania czy też programowania. Każdy jest w stanie sam poradzić sobie z tą usługą.

Jak włączyć roaming w plusie?
Jak wspomniałem na początku tekstu istnieje kilka metod aby włączyć roaming, i teraz wyjaśnimy je krok po kroku.
Aby włączyć roaming w plusie, nie ma znaczenia czy masz plus na kartę czy abonament, lecz metody nieco różnią się od siebie.
Jeśli więc posiadasz numer na kartę lub mix, wystarczy wykorzystać krótki kod aktywujący. W celu włączenia roamingu wystarczy wpisać w naszym telefonie, w polu wybierania numeru kod: *101*11*01# i wcisnąć zieloną słuchawkę. Co najważniejsze, włączenie roamingu jest możliwe będąc jeszcze w kraju jak i przebywając już za granicą.
Drugą opcją na włączenie roamingu w Plusie jest zalogowanie się do internetowego konta plus online, i przejście do zakładki usługi, następnie konieczne jest wybranie ,, roaming” a także opcję zmień. W nowym oknie zaznaczamy właczenie roamingu, a następnie zatwierdzamy zmiany. Dla wszystkich osób, które mają wątpliwości, wyżej wymienione sposoby są całkowicie darmowe bez ukrytych kosztów.
Jeśli posiadasz Plus na Abonament, włączenie roamingu wygląda nie co inaczej niż w przypadku Plus na kartę, lecz również dostępne są dwie metody jego włączenia. Roaming możemy aktywować przy pomocy plus Online poprzez wybieranie odpowiednich opcji. Natomiast kolejną opcją włączenia roamingu w Plusie na abonament jest wysłanie wiadomości sms o treści:
Usun plus kod 5 blokada rozmowy miedzynarodowe lub dodaj plus kod 5 blokada roaming.
Te metody włączania roamingu również są darmowe. Mam nadzieję że wyżej wymienione metody ułatwią wam włączenie roamingu w Plusie. Może się zdarzyć, że pomimo aktywnego roamingu, telefon nie chce się połączyć z żadną siecią zagranicznego operatora. Przyczyną tego mogą być nieodpowiednie ustawienia w telefonie komórkowym. Możliwe że w ustawieniach telefonu ustawiono ręczny wybór sieci,w tym przypadku należy przełączyć tą opcję na automatyczny wybór sieci. Wystarczy wejść w ustawienia swojego telefonu komórkowego, i wybrać zakładkę sieć.
Menu ustawień może dość różnić się w zależności od danego modelu urządzenia, wersji oprogramowania, a także nakładki na system od producenta. Zazwyczaj, żeby włączyć roaming w telefonie, trzeba udać się do menu Ustawienia / Telefon / Sieć. Czasami trzeba również osobno w innym menu pozwolić urządzeniu na transmisję danych w roamingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here