Bezpieczeństwo w sieci, czyli o certyfikatach SSL

Pojawienie się w życiu człowieka Internetu zrewolucjonizowało wszelkie zasady działania grup społecznych, poszukiwania pracy, rozrywki, zawierania znajomości, podpisywania umów, robienia zakupów oraz oblicze bankowości. W każdej z tych dziedzin szukamy ułatwienia dla codziennych czynności, jednak nie możemy zapominać o tym, co najważniejsze podczas zawierania jakichkolwiek transakcji czy przesyłaniu danych z komputera na komputer: o bezpieczeństwie.

Jest to bardzo istotna kwestia nie tylko w życiu realnym, ale również wirtualnym, ponieważ wciąż słyszy się i czyta (choćby regularne przypomnienia z banków o nieakceptowaniu jakichkolwiek żądań przysyłanych na mejla) o oszustwach i próbach wyłudzenia naszych danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, numer PESEL, data urodzenia, adres zamieszkania. Jeśli prowadzisz stronę internetową, przez którą użytkownicy podają swoje dane wrażliwe, powinieneś wiedzieć, jak ważny jest certyfikat SSL w kru.pl.

Nie ma co oszczędzać na bezpieczeństwie naszych kontrahentów i kupujących, jednak trzeba pamiętać, że ceny certyfikatów są też bardzo różne i niektóre są zaniżone, a niektóre – wręcz przeciwnie. Nie warto przepłacać za coś, co można otrzymać w standardowej cenie rynkowej. Tanie certyfikaty SSL to produkt, którego nie spotkasz w żadnym sklepie stacjonarnym, ponieważ głównie sprzedaje się je online.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić tani certyfikat SSL dla strony WWW, to polecam Ci zapoznanie się z rankingami znajdującymi się w Internecie. Z nich dowiesz się, jakie parametry spełniają określeni producenci, co otrzymasz w pakiecie, a czego nie – na przykład bardzo ważną sprawą jest, czy zakup obejmuje pomoc posprzedażową oraz możliwość wycofania się z umowy w terminie 14 dni (w razie, gdyby produkt okazał się niewart swojej ceny).

Pamiętaj, że bezpieczeństwo w sieci urasta dziś do rangi czegoś najważniejszego, a na jego bazie możesz budować swój medialny wizerunek. Każdy szuka bowiem zaufanych sprzedawców i usługodawców, którzy mogą dać mu pewność, że dane nigdzie nie wyciekły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here