DIY Etiu na telefon- jak zrobić ?

Stając się właścicielem nowego telefonu chcemy utrzymać go w nieskazitelnym stanie, by uniknąć wszelkich rys czy pęknięć. Jak można ochronić nasz telefon przed zniszczeniem i jak zrobić etui na telefon, by mieć gadżet jedyny w swoim rodzaju ?
Bardzo często, zaopatrując się w nowy sprzęt, najczęściej smartfon, do zestawu wraz z telefonem dostajemy ochronną folię lub szybkę ze szkła hartowanego, by ochronić ekran telefonu przez rysami i zbiciem. Sama folia nie jest wystarczającą ochroną dla ekranu, głównie uniemożliwia powstanie rys na szybce telefonu, ale nie zagwarantuje ochrony przed pęknięciem. Popularnym elementem ochraniającym obudowę telefonu są gumowe nakładki, tak zwane case na telefon. Służą one przede wszystkim ochronie przed rysami, amortyzacji w razie upadki i stabilizują telefon w dłoni, szczególnie kiedy mamy wilgotne ręce- telefon nie powinien nam wypaść. Oprócz gumowych case’ów, na rynku dostępne są klasyczne etui, skórzane lub ze skóry ekologicznej, z otwieraną klapką, szybką i wiele innych wariantów. Jest to bardzo efektywna ochrona telefonu, która pełni funkcję nie tylko pokrowca, ale i portfela i miejsca na dokumenty. Różne modyfikacje i wariacje pokrowców sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Są pokrowce otwierane jak książka (na bok), do góry, z szybką, bez szybki, z wycięciem na ekran, wysuwalne itd. Etui takie umożliwi nam schowanie potrzebnych dokumentów i pieniędzy, bez potrzeby noszenia dodatkowo portfela. Ma jeszcze jedną przydatną funkcję, otóż możemy oprzeć telefon na zamknięciu pokrowca i oglądać filmy, bez konieczności trzymania go w rękach.
Kiedy chcemy wyróżnić się z tłumu, spośród masowo produkowanych case’ów i pokrowców, możemy pokusić się o wykonanie samemu idealnie dopasowanego etui na telefon. Jest to bardzo fajna zabawa, która zapewni nam niepowtarzalny gadżet, a przede wszystkim spełni funkcję ochronną dla naszego smartfona. Możemy wykonać takie etui- pokrowiec z wielu materiałów, np. ze skóry, filcu czy wełny.
Skórzane etui będzie bardzo wytrzymałe i bezpieczne dla telefonu. Do jego wykonania będziemy potrzebować kawałka skóry naturalnej (mogą być skrawki grubszej skóry), nożyczki, ołówek, urządzenie do dziurkowania i rzemyk. Zaczynamy od położenia telefonu na kawałku skóry i objęciu go z obu stron tak, by zakrywał telefon i odstawał o 0,5 cm od granic telefonu. Ołówkiem zaznaczamy granicę obcięcia materiału, nie za krótko, żeby telefon był całkowicie zakryty. Następnie wycinamy wyznaczony fragment i składamy na pół. Na górze kładziemy telefon i tuż obok granicy telefonu (po prawej stronie i na dole lub po lewej stronie i na dole) zaznaczamy ołówkiem granicę, na jakiej będziemy mogli wykonać dziurki specjalnym urządzeniem. Kolejno po zdjęciu telefonu, zaznaczamy miejsca, gdzie będą dziurki. Robimy je w miarę gęsto, by części materiału były dobrze połączone. Urządzeniem wykonujemy dziurki po obu stronach materiału i przewlekamy przez nie rzemyk. Na końcu robimy ozdobne wiązanie i własnoręcznie wykonanie etui gotowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here