Funkcjonalna i elegancka kuchnia

Kuchnia to miejsce, które musi być nie tylko eleganckie, ale i funkcjonalne. W kuchni spędzamy dużo czasu na przygotowaniu posiłków, sprzątaniu czy czasami również spożywaniu posiłków. Dobra aranżacja kuchni zapewni wygodę i ergonomię pracy. Jak rozplanować kuchnię idealną?

Trójkąt roboczy – co to jest?

Aranżacja kuchni musi być przemyślana tak, by praca w niej była przyjemna i wydajna. Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu więc warto zaaranżować ją z dużą starannością. Ergonomiczna aranżacja kuchni to zastosowanie trójkąta roboczego, dzięki któremu meble kuchenne będą ustawione w przemyślany sposób.

Zabierając się do prac kuchennych najpierw wyjmujemy produkty z lodówki, myjemy, przygotowujemy, a następnie gotujemy czy pieczemy. Wierzchołkami trójkąta będą lodówka, zlewozmywak oraz kuchenka. Chcąc, by gotowanie w kuchni było przyjemnością musimy umieścić niezbędne sprzęty tak, by odstęp między nimi nie był zbyt duży. Za optymalne odległości między wierzchołkami trójkąta uznaje się blaty o długości od 120 do 210 cm. Jest to odległość, która nie zmusza nas do pokonywania dużych odległości, a jednocześnie pozwala na umieszczenie blatów, które nie będą za małe. Najdłuższy bok powinien mieć od 120 do 270 cm.

Design ma znaczenie

Gotowanie w kuchni to nie tylko ciężka praca to również ogromna przyjemność. Warto postarać się, by kuchnia była elegancka i cieszyła oko. Aranżacja kuchni, która będzie spójna z resztą wystroju mieszkania jest niezmiernie ważna. Dzięki temu mieszkanie będzie wyglądało atrakcyjnie, a kuchnia będzie dopełnieniem wyglądu mieszkania.

Od kilku lat w naszych mieszkaniach króluje biel. Jest to kolor, który w kuchni będzie wyglądał idealnie. Chcąc zaaranżować kuchnię w nowoczesnym wydaniu warto postawić na szafki z połyskiem. Aranżacja kuchni w klasycznym, skandynawskim stylu to białe, przecierane drewno.

Warto również pamiętać, że drewniana kuchnia nigdy nie wyjdzie z mody. Jest to rozwiązanie ponad czasowe, które będzie służyło przez wiele lat, a gotowanie w takiej kuchni to prawdziwa przyjemność.

Źródło: www.kuchniapelnanagrod.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here