Jak wyłączyć pocztę głosową w Play?

Poczta głosowa pomimo swych zalet, w ostatnich latach straciła swoją popularność i jest traktowana dzisiaj raczej jako przeżytek. Jest denerwująca zarówno dla dzwoniącego, jak i właściciela numeru, który musi potem odsłuchiwać pozostawione wiadomości. Jeśli nie darzysz sympatią poczty głosowej, możesz ją wyłączyć. Osoby dzwoniące nie będą już więcej gnębione prośbą o pozostawienie wiadomości po sygnale.

U każdego operatora wyłączanie poczty głosowej odbywa się w trochę inny sposób. W tym artykule przedstawimy jak wyłączyć pocztę głosową Play. Standardowa wersja poczty głosowej jest darmowa dla klientów sieci Play. Jeśli mimo wszystko nie chcesz zezwolić osobom dzwoniącym do ciebie na nagrywanie wiadomości, to możesz w prosty sposób zrezygnować z usługi poczty. Nie będziesz więcej dostawał niepotrzebnych SMS-ów o nowych wiadomościach na poczcie.

Wyłączanie poczty głosowej w Play odbywa się za pomocą specjalnych kodów. Warto zauważyć, że w Play możesz korzystać z kilku rodzajów poczty. Oprócz darmowej poczty głosowej Standard i Lite jest jeszcze poczta głosowa Pro, wersja płatna w wysokości 2 zł miesięcznie. Jeśli chcesz wyłączyć darmową pocztę głosową, powinieneś wybrać numer *111*56*1#. W przypadku rezygnacji z płatnej wersji poczty należy wpisać numer *111*5*2#.

Rezygnacja z poczty głosowej jest bezpłatna. W każdym momencie możesz przywrócić pocztę głosową, wpisując odpowiedni kod. Istnieją też kody, które pozwalają ci sprawdzić stan usługi. Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że jak już raz zrezygnujesz z poczty, to nigdy do niej nie wrócisz. Badania pokazują, że użytkownicy telefonów nie lubią nagrywania wiadomości. Takie rozwiązanie nie sprawdza się, dzisiaj mało kto z niego korzysta. Wszyscy używają teraz serwisów społecznościowych, mobilnych komunikatorów i to między innymi za ich pośrednictwem wymieniają się informacjami. Dużą popularnością cieszą się ciągle krótkie wiadomości tekstowe, czyli SMS-y. Ludzie po prostu wolą pisać, niż mówić. Dlatego jak pewnie zauważyłeś, większość twoich znajomych zdecydowała się już wyłączyć pocztę i nie denerwować więcej dzwoniących zbędnymi komunikatami. Również ty odpoczniesz od odbierania powiadomień o nagraniach.

Poczta głosowa może ci się przydać, jeśli prowadzisz firmę. Wtedy pozostawienie klientom biznesowym możliwości nagrania wiadomości, może być dla ciebie korzystne. W takim przypadku powinieneś rozważyć użycie poczty głosowej w wersji premium. Płatna wersja Pro pozwala na przesyłanie nagrań na pocztę email. W ten sposób wiadomości będziesz mógł przesłuchiwać na przykład na komputerze, lub w aplikacji mobilnej. Wydaje się, że jest to jedyne rozsądne zastosowanie poczty głosowej w obecnych czasach. Jeśli nie jesteś przedsiębiorcą, który musi walczyć o klientów, z dużym prawdopodobieństwem nie potrzebujesz poczty głosowej.

Aby pozbyć się poczty głosowej ze swojego telefonu, nie potrzebujesz podejmować żadnych skomplikowanych działań. Wystarczy, że wprowadzisz jeden kod. Operator Play zgodnie z twoim życzeniem wyłączy pocztę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here