Jak zrobić kruszonkę na twoje ciasto? Podpowiadamy!

0
2245

Każdy z nas lubi zjeść kawałek ciasta po obiedzie do kubka ulubionej kawy lub herbaty. Warto więc zastanowić się nad tym, jakie ciasto będziemy chcieli zjeść. Nie polecamy ciast kupionych w sklepie lub w cukierni, bowiem nie jest możliwe dokładne sprawdzenie składników, z których zostało zrobione dane ciasto. Dlatego po to, aby wiedzieć, z czego jest zrobione ciasto, lepiej zrobić je samemu. Z racji, że trwa sezon na jabłka, polecamy upiec pyszną szarlotkę z kruszonką. Kruszonka tylko wydaje się trudna do zrobienia. Jak zrobić kruszonkę samemu? Sprawdź, jak zrobić kruszonkę w domu, aby móc rozkoszować się pysznym smakiem domowego jabłecznika z pyszną kruszonką!

Jak się okazuje, to jak zrobić kruszonkę, jest banalnie łatwe. Oprócz bazowego przepisu na kruszonkę możemy zrobić ją z zupełnie innych składników, o których by nam nawet nie przyszło do głowy. Jak zrobić kruszonkę – tzw. bazową? Do przygotowania takiej kruszonki będziemy potrzebowali tylko 3 składników, czyli mąki, takiej samej ilości masła oraz połowę tej ilości cukru. Wszystkie składniki musimy wymieszać ręcznie, aby powstały małe grudki. Masło możemy zastąpić margaryną albo olejem. Do naszego przepisu, jak zrobić kruszonkę bazową, będziemy potrzebowali tłuszczu w temperaturze pokojowej. Zbyt miękki lub twardy tłuszcz może zniweczyć nasze plany i nie uda nam się zrobić dobrej kruszonki. Tak przygotowaną kruszonkę wrzucamy na wierzch ciasta i pieczemy, aż będzie rumiana.

Oprócz tzw. bazowej kruszonki możemy przygotować kruszonkę bezglutenową na mące kokosowej. Jak zrobić kruszonkę bezglutenową? Czy to, jak zrobić kruszonkę bezglutenową bardzo różni się od tego, jak wykonać kruszonkę tradycyjną? Okazuje się, że nie. Taką kruszonkę przygotowujemy w podobny sposób jak kruszonkę tradycyjną. Zastępujemy mąkę pszenną mąką kokosową i gotowe!

A czy można przygotować kruszonkę dla osób, które się odchudzają? Oczywiście! Jak przygotować kruszonkę fit? Do przygotowania takiej kruszonki będziemy potrzebowali zmiksowanych na puder płatków owsianych, miodu lub syropu klonowego, soku z cytryny oraz olej kokosowy. Przygotowujemy 1 szklankę zmiksowanych płatków, 1 łyżkę miodu lub syropu klonowego i soku z cytryny, 2 łyżki oleju kokosowego. Całość dokładnie mieszamy i kładziemy na ciasto. Tak przygotowaną kruszonkę pieczemy na złoty kolor. Jak widzimy to, jak zrobić kruszonkę fit, nie jest wcale takie trudne.

Oprócz powyższych sposobów na to, jak zrobić kruszonkę, możemy przygotować całkiem inną wersję tradycyjnej kruszonki z herbatników, cynamonu i masła. Tak przygotowana kruszonka nie tylko będzie pysznie smakowała, ale również będzie roznosiła zapach cynamonu po naszym domu podczas pieczenia ciasta. Jak zrobić kruszonkę z herbatników, cynamonu i masła? Do przygotowania takiej kruszonki potrzebujemy jednakową ilość herbatników i masła oraz szczyptę cynamonu. Całość rozgniatamy w naszych dłoniach, formując malutkie grudki. Taką kruszonkę pieczemy na złocisty kolor, podobnie jak pozostałe kruszonki, o których napisaliśmy w niniejszym artykule.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here