geodeta

Jako geodeta możemy potencjalnie naprawdę sporo zarobić. Jednak zależy od spełnienia pewnie z wymogów. Trudno jest dokładnie określić ile będzie wynosiła pensja na takim stanowisku, ponieważ zależy to od wielu okoliczności. Należy wspomnieć, że znalezienie w pracy w takim zawodzie nie należy do najłatwiejszych. Polskie szkoły oraz uczelnie co roku wypuszczają do gospodarki około 1500 absolwentów geodezji. Jednak nie przekłada się to na wzrost zatrudnienia, ponieważ ten wynosi zaledwie około 300 pracowników rocznie. Od czego zależą zarobki geodety oraz ile jest zdanie on zarobić?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/geodeta-i-zarobki-sprawdz-ile-zarabia-geodeta/

Od czego zależy wysokość zarobków geodety?

To, ile będziemy zarabiać, zależy przede wszystkim od kilku podstawowych czynników. Pierwszym jest przede wszystkim od stażu pracy. Jako początkujący będziemy zarabiać znacznie mniej, ponieważ musimy na początku odbyć staż, który nie należy do najlepiej płatnych. Wszystko to jednak po to, aby zdobyć niezbędne uprawnienia, które pozwolą znam do uzyskiwania wyższych zarobków. Wówczas nasza pensja wzrasta, podobnie jak nasze obowiązki wynikające z pracy w zawodzie. Na wysokość wynagrodzenia wpływa również to, gdzie jesteśmy zatrudnieni. Samorządy posiadają zarobki bardzo przyzwoite, lecz w dużej mierze usztywnione i uzależniony od woli rządu czy uchwały Rady Miasta. Potencjalnie więcej jesteśmy w stanie zarobić na wolnym rynku, zwłaszcza jako właściciel firmy geodezyjne. Okazuje się, że zarobki różnią się między sobą w zależności od danego regionu państwa. Wpływ na nasze wynagrodzenie mają również czynniki gospodarcze takie jak poziom rozwoju danego województwa czy ogólna zamożność społeczeństwa.

Jak wyglądają zarobki geodety w liczbach?

Według ustaleń portali branżowych przeciętnie w Polsce jako osoba na stanowisku geodety jesteśmy w stanie zarobić około 2100 zł netto na miesiąc. Jest to mediana, z której wynika, że połowa pracujących w takim zawodzie zarabia kwoty w przedziale 1700 zł – 2700 zł. Pozostała połowa osób na takim stanowisku dzieli się na dwie części. Jedni z nich zarabiają kwoty poniżej 1700 zł, a drudzy powyżej 2700 zł. Wszystkie powyższe kwoty podawane są w kwocie netto w rozliczeniu miesięcznym. 

Zobacz też: http://makelifetasty.pl/gdzie-mozesz-pracowac-jako-geodeta-praca-na-etacie-czy-wlasna-dzialalnosc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here