jak dbać o włosy krótkie

Krótkie włosy często mają sprawiać wrażenie, że są w nieładzie. Mówi się wówczas o fryzurze z kontrolowanym nieładem. Wielu osobom wydaje się, że o te krótko ścięte kosmyki nie trzeba jakoś specjalnie dbać. Tymczasem te krótsze potrzebują znacznie większej pielęgnacji, niż takie do ramion czy do pasa! Jak prawidłowo zadbać o krótkie włosy? Sprawdź, nasz poradnik!

Krótkie włosy ciągle w modzie

Nie podlega wątpliwości, że fryzury damskie za ucho wciąż nie wychodzą z mody. Coraz więcej kobiet decyduje się na takie cięcie, ponieważ dodaje ono charakteru i podkreśla dobry styl. Na ulicy możemy spotkać kobiety w różnym wieku z włosami ściętymi krótko, takimi co ledwo można założyć za ucho. Takie nieco męskie cięcie świetnie prezentuje się w damskiej odsłonie!

Jak dbać o krótkie włosy?

Najważniejsze w domowej pielęgnacji krótkich włosów jest systematyczne ich mycie. Włosy krótkie znacznie szybciej się przetłuszczają, dlatego też musisz częściej myć głowę. W wielu przypadkach trzeba myć ją nawet codziennie! Dlatego też zaopatrz się w dobrej jakości, delikatny szampon, który jedynie oczyści włosy i skórę głowy z nadmiaru sebum, ale nie wysuszy jej i nie będzie silnie działał na strukturę włosów.

Kolejnym niezwykle ważnym elementem prawidłowej pielęgnacji jest nakładanie odżywki. To absolutne must have! Dobrze, jeśli dobierzesz odżywkę do potrzeb i rodzaju Twoich włosów. Jeśli zależy Ci na wygładzeniu, sięgaj po odżywki i maseczki wygładzające. Przy systematycznym ich używaniu , szybko zauważysz, że włosy będą łatwiej poddawały się stylizacji.

Nie zapominaj również o końcówkach! Chociaż krótkie fryzury wymagają zwykle częstszych wizyt w salonie fryzjerskim, to jednak końcówki również warto odpowiednio pielęgnować. Stosując odżywki czy olejki na końcówki, nie tylko zadbasz o nienaganny wygląd fryzury, ale także zabezpieczysz je przed niszczeniem. Zniszczone końcówki sprawiają, że uszkodzenia idą coraz wyżej, ku nasady włosa, dlatego tak ważne jest, by o nie odpowiednio zadbać, bez względu na to, jakiej długości mamy fryzurę.

Czesanie również jest ważnym elementem prawidłowej pielęgnacji krótkich włosów. Wbrew pozorom, krótkie fryzury należy równie często przeczesywać, co te długie. Posiadaczki krótkich włosów mogą cieszyć się jeszcze dodatkową zaletą z czesania, gdyż wpływa to na poprawę ukrwienia skóry głowy.

Zadbana fryzura, nawet ta imitująca artystyczny bałagan na głowie może prezentować się świetnie, jeśli włosy będą prawidłowo zadbane. Dopełnieniem krótkich włosów jest niewątpliwie mocny makijaż i duże kolczyki. Jeśli chodzi o makijaż, to zachęcam skupić się również na pielęgnacji rzęs. Jeśli marzysz o subtelnym spojrzeniu, poznaj 7 super nawyków, które znakomicie wpływają na rzęsy. Krótkie włosy uwydatniają twarz, a oczy są przecież najważniejszym punktem naszego wizerunku. Dlatego chcąc wyglądać dobrze, musimy kompleksowo zadbać o swoją urodę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here