Regeneracja włosów - sposoby

Są pory roku, które dają się we znaki kondycji naszych włosów. Wtedy drogeryjne odżywki i maski nie są wystarczające, kosmyki potrzebują zdecydowanie większej regeneracji. Na szczęście w większość salonów fryzjerskich są dostępne profesjonalne zabiegi, które są w stanie nam pomóc. Które z nich są najbardziej skuteczne?

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który jest najpopularniejszy. Jego sława głównie wynika z tego, że jednocześnie prostuje włosy oraz silnie je regeneruje. Głównym składnikiem, który jest wykorzystywany podczas zabiegu jest keratyna. A jak wiadomo jest ona podstawowym budulcem włosa.

Podczas zabiegu keratyna jest „wprasowywana” w strukturę włosa, przy pomocy rozgrzanej prostownicy. Dzięki temu łuski włosa się rozszerzają, a preparat ma możliwość głęboko wniknąć. Po zabiegu włosy są niesamowicie gładkie, sypkie i błyszczące. Efektem możemy się cieszyć przez około 2-3 miesiące, w zależności jak często myjemy włosy.

Keratyna kaszmirowa

To odmiana keratynowego prostowania włosów, która jest na rynku od niedawna. W składzie preparatu, który wykorzystywany jest do zabiegu, znajdziemy nie tylko keratynę, ale i kaszmir. Taki zabieg głęboko regeneruje włosy, które są zniszczone oraz zapobiega ich elektryzowaniu się. W przypadku włosów prostych, taki zabieg wygładzi je i uporządkuje, z kolei w przypadku włosów kręconych nada sprężystość i zmniejszy puszenie. Efekt utrzymuje się podobnie, około 2-3 miesiące.

Przeczytaj też: http://mamawszpilkach.pl/siemie-lniane-czemu-warto-je-spozywac/

Botoks włosów

Botoks włosów jest bardzo skutecznym i nieinwazyjnym zabiegiem, którego celem jest regeneracja włosów. Polega na wprowadzeniu w strukturę włosa specjalnego serum, które bazuje na wyciągu z jagód Acai, keratynie, kolagenie oraz kwasie hialuronowym. Przed tą czynnością zastosowany jest szampon, którego zadaniem jest odchylenie łusek włosa, żeby preparat mógł lepiej zadziałać. Na zakończenie aplikowana jest maska, która z kolei zamyka łuski włosa. Efekt botoksu na włosy utrzymują się zwykle przez 14 myć.

Regeneracja włosów Olaplex

Regeneracja włosów Olaplex, to zabieg polegający na rekonstrukcji włosów, za pomocą specjalnego preparatu. Szczególnie polecany w przypadku włosów zniszczonych i rozjaśnianych. Składnikiem aktywnym produktu jest Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate. Jego zadaniem jest odbudowa włosa, w wyniku zastosowania staje się od sprężysty i lśniący.

Źródło: https://www.piwozsokiem.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here