Sztuczne rzęsy krok po kroku

Niemal każda kobieta marzy o pięknym, zalotnym spojrzeniu. Niestety tylko niektóre z nich natura wyposażyła w długie i gęste rzęsy. Co mogą począć te, które nie są posiadaczkami wrodzonego piękna? Z pomocą przychodzą sztuczne rzęsy, których przyklejenie wcale nie jest trudne.

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju rzęs. W pierwszej kolejności trzeba podjąć decyzję, czy przy oczach mają znaleźć się paski rzęs czy raczej kępki. Pierwsze z nich, choć wyglądają mniej naturalnie, gwarantują zalotne spojrzenie niczym spod zasłony. Kępki prezentują się nieco inaczej, gdyż pozwalają na osiągnięcie delikatnego efektu. Przed wyborem rodzaju rzęs pozostaje więc odpowiedź na pytanie, czy efekt ma podkreślić zmysłowy i tajemniczy makijaż czy raczej zdobić oczy podczas codziennych, nieoficjalnych okazji.

Bez względu na to, czy wybór padnie na kępki czy paski rzęs, podstawowym materiałem do zaopatrzenia się jest klej. Najlepiej sprawdzi się specjalistyczny specyfik, dzięki któremu rzęsy nie odpadną po chwili. Warto przygotować również pęsetę. Przyklejając rzęsy, odrobinę kleju trzeba wycisnąć na zewnętrzną część dłoni. Ostrożnie wyjmowane za pomocą pęsety kępki rzęs powinny zostać zamoczone w kleju. Warto je przyczepiać, począwszy od około 4 mm zewnętrznego krańca oka. Dla wzmocnienia efektu, po wyschnięciu kleju, rzęsy można delikatnie pomalować czarnym tuszem. Dzięki temu oko optycznie zwiększy swój rozmiar, a powieka nieznacznie podniesie się.

W przypadku chęci przyklejenia pasków rzęs, warto zacząć od odwróconej kolejności, czy w pierwszym kroku użyć tuszu. Dzięki temu powstanie solidne wzmocnienie dla paska. Kolejno, trzeba zmierzyć, czy paski nie są zbyt długie. Można przyciąć je po przymierzeniu do oka. Jeśli pasek okaże się dłuższy od naturalnych rzęs, przycinamy go do ich linii. W kolejnym kroku pasek moczymy w kleju, a ten rozprowadzamy na końcach pasków. Po odczekaniu kilku minut, po wyschnięciu specyfiku, pasek można ostrożnie przyłożyć do rzęs. Dla osób, które jeszcze nie mają dużego doświadczenia w zakładaniu sztucznych rzęs, pasek można podzielić na 3 mniejsze części i przykleić, umieszczając blisko siebie.

Dodatkowy plus sztucznych rzęs polega na tym, że są one wielokrotnego użytku. Aby jednak były przydatne do użycia, warto przechowywać je w oryginalnym pudełku. Taki sposób ochrony zabezpieczy rzęsy przed zmianą pierwotnego kształtu. Przed kolejną aplikacją wcześniej używanych włosków, koniecznie trzeba zadbać o usunięcie pozostałości po ostatnim zabiegu. Niewątpliwie przyda się pęseta, która pozwoli pozbyć się resztek kleju.

Jak usunąć sztuczne rzęsy? Najprostszym rozwiązaniem jest nasączenie wacika kosmetycznego mleczkiem do demakijażu lub tonikiem, a następnie przyłożenie go do powieki. Zamiast tarcia oka, lepiej sprawdzi się przyciskanie wacika do pozostałości kleju aż do momentu rozpuszczenia kleju. Pomimo ucisków klej nadal nie chce odejść od skóry? W takim przypadku pomocne okaże się posmarowanie rzęs wazeliną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here