niemowlak

Narodziny dziecka to wyjątkowy i szczególny czas w życiu każdej kobiety. W ciągu dziewięciu miesięcy ciąży jest czas na to, żeby zaplanować zakup wyprawki, a rzeczy jest naprawdę sporo do kupienia.

Począwszy od niezbędnego wyposażenia pokoiku, łóżeczka, przewijaka czy wanienki, aż po pieluszki, kosmetyki i ubranka. Zwłaszcza to ostanie sprawia przyszłym rodzicom największą frajdę. Body, kaftaniki, śpiochy dla niemowlaka czy pajacyki niemowlęce występują w najróżniejszych rozmiarach, wzorach i kolorach. Można wybierać wśród setek modeli, bo oferta odzieżowa dla niemowląt jest ogromna. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, żeby skompletować całą wyprawkę dla noworodka, ponieważ w internecie jest dużo sklepów, które oferują dosłownie wszystko. Zanim wybierzemy śpioszki dla dziewczynki i chłopca musimy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Zdecydowanie najodpowiedniejsze będą ubranka z dobrej jakości bawełny dlatego, że będą prane bardzo często. Małe dziecko nie powinno nosić ubranek zrobionych ze sztucznych materiałów.

Rozmiary dziecięcej garderoby znajdziemy w kilku wariantach, a na sam początek będą potrzebne śpioszki 56, ponieważ noworodki przeważnie, kiedy przychodzą na świat mierzą około 54 cm. Maleństwa tak szybko rosną, że często się zdarza, że coś założymy im tylko raz i konieczne jest kupienie czegoś w większym rozmiarze. Takie zakupy dla syna lub córki są czymś naprawdę fajnym. Chyba nie ma takiej mamy, która by tego nie lubiła.

W internecie, na różnych portalach powstaję różne grupy, na których rodzice mogą wymieniać się, lub sprzedawać odzież po swoich dzieciach. Jest to dobra inicjatywa, pozwala na zdobycie ładnych i tanich rzeczy. Z drugiej strony można też pozbyć się wszystkiego, z czego nasz maluszek już wyrósł i zrobić miejsce w szafach na całkiem nowe śpioszki dla dziewczynki i chłopca, body, bluzeczki czy spodenki. Im dziecko jest starsze, tym więcej ubrań potrzebuje. Na szczęście wybór jest ogromny a rodziców ogranicza jedynie ich własny budżet. Jednak radość kupowania jest bezcenna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here