Czy warto zainwestować w dystrybutor wody?

0
335

Popularność dystrybutorów wody z każdym rokiem wzrasta – pojawiają się one w szkołach, budynkach użyteczności publicznej, biurach, a nawet w domach. To nowoczesne urządzenia, które zapewniają stały dostęp do wody pitnej. Jakie korzyści niesie za sobą posiadanie dystrybutora wody?

Zalety z posiadania dystrybutora wody

Korzystanie z dystrybutorów wody to doskonała alternatywa dla plastikowych butelek. Na rozwiązanie takie decyduje się coraz więcej osób, które zdają sobie sprawę, jak ważna jest troska o środowisko. Plastikowe butelki są wyjątkowo szkodliwe dla ekosystemu – według niektórych badań mogą rozkładać się nawet 1000 lat. Decydując się na dystrybutor wody, zmniejszamy zapotrzebowanie na butelki, a tym samym redukujemy emisję dwutlenku węgla.

Rozwiązanie takie jest nie tylko ekologiczne, ale także wyjątkowo ekonomiczne. Oszczędzać można na każdym litrze wody, na jej dostawie oraz stojakach na butle. Płacimy więc tylko za wodę, a nie za butelki i inne usługi. Dystrybutor umożliwia zachowanie stałych kosztów niezależnie od tego, ile wody konsumują pracownicy lub domownicy. Może to też zachęcać ich do wyrobienia sobie nawyku picia wody.

Posiadanie w domu lub w biurze dystrybutora wody wiąże się z dużą wygodą. Dzięki niemu nie trzeba dźwigać ciężkich butelek, co czasami potrafi być niemałym wyzwaniem. Według zaleceń dietetyków człowiek powinien spożywać około 1,5 litra wody dziennie – przekładając to na 4-osobową rodzinę, będziemy potrzebować aż 6 litrów wody. Natomiast, jeżeli myślimy o dostarczeniu wody pracownikom w dużej firmie, liczby te stają się jeszcze większe.

Sposób na podniesienie wydajności w firmie

Zainwestowanie w dystrybutor wody w firmie może podnieść wydajność pracowników. Dzieje się tak dlatego, że odwodnienie może obniżyć koncentracje aż o 20%. Zapewnianie pracownikom wody jest istotne zarówno podczas pracy fizycznej, jak i umysłowej. Badania pokazują, że regularne spożywanie wody podnosi także poziom kreatywności – pozwala ona na optymalny transport cząsteczek tlenu oraz cukru do komórek mózgowych.

Dystrybutor wody jest także sposobem na zachęcenie innych do spożywania większej ilości wody – niekiedy nawet zamiast słodzonych napojów. Wpływa to na lepsze samopoczucie pracowników, a nawet zmniejszenie absencji w pracy – a co za tym idzie minimalizację kosztów dla przedsiębiorstwa. Zaletą dystrybutorów wody jest też elastyczność. Zarówno mniejsze firmy, jak i bardzo duże przedsiębiorstwa znajdą rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here