Przestrzeń do spania w pokoju malucha

Jedną z podstaw prawidłowego rozwoju dziecka jest zdrowy sen. Dlatego tak istotne jest, żeby zapewnić Twojej pociesze odpowiednie warunki wypoczynku. Przestrzeń do spania w pokoju malucha to zdecydowanie więcej niż tylko wstawienie łóżeczka, dopiero połączenie kilku czynników jednocześnie zapewni odpowiednią jakość snu dziecka. Na jakie rzeczy zwrócić uwagę? Jaki unikać? Przede wszystkim jednak, jak stworzyć idealne miejsce do wypoczynku dla Twojego dziecka? Przekonajmy się.

Rozważ: Kolorystyka w sypialni dziecka

Pierwszą rzeczą, nad którą powinieneś się pochylić, jest kolorystyka w sypialni Twojej pociechy. Wiedz, że to, jaki kolor mają ściany czy drewniane meble Nizio w pokoju Twojego dziecka mają wpływ na jakość jego snu. Wśród kolorów, które najkorzystniej wpływają na zdrowy sen, wymienia się często zieleń i błękit, czyli kolory bezpośrednio związane z naturą. Drewno, jasne ściany i zielone lub niebieskie dodatki mogą być idealnym rozwiązaniem dla sypialni malucha.

Jakich kolorów unikać? Z badań wynika, że na sen niekorzystnie wpływają kolor brązowy, czerwony, fioletowy, oraz szary, których warto unikać podczas aranżacji przestrzeni do spania dla dziecka.

Unikaj: Nieoddychające, grube koce

Decyzja dotycząca rodzaju pościeli czy okrycia, jakie zapewnisz swojemu dziecku, ma również wpływ na jakość jego wypoczynku. Pościel lub koce, jakie użyjesz, powinny być najlepiej w pastelowych kolorach, ciemniejsze wzory mogą powodować u malucha lęki. Pamiętaj także, że na przez pierwsze miesiące życia, dziecko nie powinno mieć poduszki. Pomimo tego, że malutkie dzieci lubią być solidnie opatulone, pod żadnym pozorem nie stosuj grubej pościeli, czy nieoddychających koców, które mogą doprowadzić do przegrzania w nocy, a brak odpowiedniej przewiewności znacznie obniża jakość snu dziecka. Zamiast tego zdecyduj się na tak zwany opatulacz dla dziecka.

Rozważ: Optymalna temperatura w pomieszczeniu

Optymalna temperatura do spania, jeżeli chodzi o niemowlaki, znajduje się pomiędzy 20., a 22. stopniami. Sypialnie dziecka należy również regularnie wietrzyć, by dostarczyć odpowiednią ilość świeżego powietrza maluchowi. Łóżeczko nie powinno się również znajdować w bezpośrednim sąsiedztwie z kaloryferem, nie ryzykuj przegrzania.

Unikaj: Stare materace

Stare materace są skupiskiem bakterii oraz kurzu i mogą negatywnie wpłynąć na jakość snu Twojego dziecka. Dlatego, więc jeżeli decydujesz się na używane łóżeczko, lub w Twojej rodzinie tradycyjnie przekazywane jest łóżeczko dziecięce, upewnij się, żeby wymienić materac. Taka wymiana niezależnie od wieku dziecka, powinna następować co 8 do 10 lat od produkcji materaca. Najlepszy materac dla dziecka? Taki, który się lekko ugina, ale nie zapada.

Stworzenie idealnych warunków dla zdrowego snu Twojej pociechy wymaga podjęcia kilku kroków. Poza wyborem łóżeczka zdecyduj się na optymalną kolorystykę i temperaturę pokoju. Postaw na przewiewną pościel i nowy materac. Te kroki są gwarancją na to, że Twój maluch będzie zdrowo spał i należycie wypoczywał, a Ty wraz z nim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here