Dobre pędzle do makijażu dla początkujących

Nie ma kobiety, która choć raz w życiu nie wykonałaby makijażu. Nawet jeśli nie lubimy się malować, to kolorowymi kosmetykami podkreślamy swoją urodę, chociażby na wielkie okazje takie jak ślub, wesele, bal sylwestrowy, pierwsza randka. Sporo z nas kolorowe kosmetyki nadkłada palcami i nigdy nie miała w swoich dłoniach pędzli do makijażu. Tymczasem wizażystki są zgodne – pędzle pomagają lepiej nakładać i rozporządzać kosmetyki, a także sprawiają, że make-up jest trwalszy. Jakie więc pędzle wybrać, jeśli chce się wypróbować ich możliwości? Który zestaw będzie dobry na początek?

Ile pędzli na początek kupić?

Z ilością pędzli do makijażu nie ma co przesadzać. Najlepiej kupić te, które faktycznie będzie się wykorzystywać na co dzień. Wizażystki podkreśla jednak, że jeden pędzel do pudru, bronzera i różu nie jest najlepszym wyborem. Decydując się na zakup tylko jednej sztuki, trzeba liczyć się z jego częstym myciem, a także ryzykiem mieszania się kosmetyków, co może doprowadzić do powstawania nieestetycznych plam i smug na twarzy. Najlepiej więc na tagomago.pl/collections/makijaz-akcesoria-pedzle-do-makijazu sięgnąć po pędzle do makijażu w zestawie podstawowym.

Ile pędzli na początek kupić

Co on będzie zawierał? Przede wszystkim pędzel do nakładania podkładu. W drugiej kolejności w podstawowym zestawie pojawia się pędzel do aplikacji pudru – poznać można go po zaokrąglonym kształcie. Dalsze elementy komplety to puchaty pędzel do różu, szminki/pomadki, make-up oczu. Jeśli na co dzień wykonuje się kreski na powiekach, w zestawie pędzli do makijażu powinien znaleźć się też model płaski ze ściętym włoskiem. Z jego pomocą prosto będzie można wykonać tzw. jaskółki.

Syntetyczne czy naturalne – jakie pędzle na początek?

Pędzle do makijażu mogą mieć albo włosie naturalne albo syntetyczne. Jakie jest lepsze na początek? Wybór jest kwestią indywidualną, ale najczęściej na początek poleca się te drugie. Wynika to z tego, że syntetyczne włosie pochłania mniej kosmetyków, a także jest łatwiej je utrzymać w czystości. Wystarczy je jedynie codziennie wieczorem umyć pod bieżącą wodą z niewielką ilością mydła w płynie i wysuszyć.

jakie pędzle na początek

Jakich pędzli do makijażu nie kupować?

Oferta pędzli do makijażu jest bardzo szeroka. Zazwyczaj na początku chcemy kupić coś taniego, aby przekonać się, czy z wykonywaniem make-up pędzlami będzie nam po drodze. Aby jednak niepotrzebnie nie wydawać pieniędzy, warto odpuścić zakup modeli, z których wypadają włoski. Uwagę należy też zwrócić na skuwki oraz uchwyty. Te pierwsze odpowiadają za to, że włoski pozostaną na swoim miejscu, uchwyty muszą mieć natomiast odpowiednią długość, być dopasowane do dłoni i pozwalać na swobodne poruszanie nią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here