Jak wymienić klocki hamulcowe

Wymiana klocków samochodowych powinna zostać przeprowadzona w interwałach, co 20 do 40 tysięcy kilometrów. Jest to rutynowy zabieg, z którym nie będzie mieć problemu żaden warsztat i mechanikom zajmie od 20 do 40 minut pracy. Za tę usługę nie powinniśmy zapłacić więcej niż 100 zł. Droższa usługa jest równoznaczna z koniecznością oczyszczenia jarzma czy zacisków, bądź związana z zastosowaniem specjalnych past.

Jak wymienić klocki hamulcowe?

Element ten można dość łatwo wymienić samodzielnie. Najważniejsze, o czym powinniśmy pamiętać, to fakt, że zawsze wymieniamy je parami na całej osi. Zmiana jednego z nich powoduje nierównomierny rozkład siły hamowania, nieprzewidziane zachowania przy hamowaniu i szybsze zużycie hamulców.

Co z tarczami?

Przy wymianie klocków warto zwrocić uwagę także na tarcze hamulcowe. Są one elementem znacznie bardziej wytrzymałym od klocków- wytrzymują od 2 do 3 razy dłużej, namotmiast kiedy będziemy zmuszeni do wymiany tarcz, należy pamiętać, aby wymienić także klocki – w przypadku kiedy stara tarcza była pokrzywiona i wymienimy tylko ją, stary klocek może doprowadzić do zniekształcenia nowej tarczy.

Po wszystkim

Po założeniu nowych klocków, przez pierwsze kilkadziesiąt kilometrów będą one dopasowywać się do nowego środowiska. Należy wtedy jeździć ostrożnie i unikać gwałtownych hamowań. Wszystkie elementy muszą do siebie spasować, a klocki odpowiednio się dotrzeć, aby zapobiec niepotrzebnie szybkiej, ponownej wymiany.

Markowe klocki i tarcze hamulcowe kupisz na stronie producenta. Sprawdź ofertę Breck na https://sklep.breck.pl/ i wybierz części wysokiej jakości i o sprawdzonym działaniu. Pamiętaj, że hamulce w Twoim samochodzie to bezpieczeństwo Twoje i innych uczestników ruchu.

Na stronie Breck znajdziesz oba te elementy podzielone stosownie na marki, modele i silniki, co w znaczący sposób ułatwia dopasowanie ich do naszego pojazdu. Kilka kliknięć i gotowe- bez mozolnego sprawdzania parametrów swojego auta w internecie i sprawdzania dopasowania części.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here