pęcherz
fot.: pexels.com

Nietrzymanie moczu to jeden z największych problemów, który dotyczy osób około 45-50 roku życia. Jeżeli nie będzie się go leczyć, to schorzenie każdego dnia będzie postępować. Jak leczyć ten problem i jakie są jego przyczyny?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/co-to-jest-nietrzymanie-moczu-jak-je-rozpoznac/

Przyczyny nietrzymania moczu

Wyróżnia się trzy rodzaje nietrzymania moczu: wysiłkowe (związane z wysiłkiem fizycznym), naglące (w przypadku silnego parcia na pęcherz) oraz przemijające (najczęściej mamy z nim do czynienia przy zapaleniu pęcherza).

Nietrzymanie moczu najczęściej dotyka osoby pomiędzy 45 a 50 rokiem życia i może być związane z: otyłością, menopauzą, chorobami neurologicznymi, ciążą i porodem, częstymi infekcjami dróg moczowych, pracą fizyczną, a nawet paleniem papierosów. W zależności od rodzaju nietrzymania moczu, można gubić od dużych porcji moczu do pojedynczych kropli.

Jak leczyć?

W zależności od rodzaju nietrzymania moczu, infekcja ta może być leczona poprzez np. zmianę stylu życia, diety, ćwiczenia mięśni miednicy, farmakoterapię i wiele innych. Najczęściej podejmowaną próbą leczenia problemu jest przepisanie odpowiednich leków. W niektórych jednak przypadkach, konieczna może być nawet operacja. Sytuacja ta dotyczy najczęściej kobiet, które pomimo podjętych wyżej wysiłków nadal mają problem z trzymaniem moczu.

Aby jednak podjąć tę decyzje, należy wcześniej udać się na konsultacje do lekarza. Tego rodzaju zabieg jest jednak mało inwazyjny i trwa bardzo krótko. Polega on na wszczepieniu pod cewkę moczową syntetycznej, polipropylenowej taśmy. Stymuluje on miejscową produkcję kolagenu, co zapobiega wyciekowi moczu. Technika te nie narusza powłok brzucha. W okresie pooperacyjnym zaleca się unikanie wysiłku fizycznego, dźwigania ciężarów, intensywnego uprawiania sportu i wiele innych. Operowane miejsce goi się od około miesiąca do 4 tygodni i już bezpośrednio po zabiegu można odczuć znaczną poprawę.

Przeczytaj też: http://mamawszpilkach.pl/opieka-nad-seniorem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here