Zalety noszenia soczewek kontaktowych

Współcześnie produkowane soczewki kontaktowe są niezwykle wygodną propozycją dla osób, które mają wady wzroku uniemożliwiające im funkcjonowanie na co dzień. Delikatne i miękkie, doskonale przepuszczające tlen i niedopuszczające do utraty odpowiedniego nawilżenia powierzchni oka – soczewki mogą być stosowane na co dzień, jak i wymiennie z okularami korekcyjnymi, zapewniając noszącym je osobom wygodę i brak konieczności nagłej zmiany stylu życia. Jakie jeszcze zalety mają szkła kontaktowe i dlaczego warto je stosować?

Zalety soczewek kontaktowych

Soczewka odpowiednio dobrana do wady wzroku i potrzeb osoby jej noszącej zapewnia codzienny komfort, zarówno w przypadku krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu, jak i prezbiopii, czyli starczowzroczności powodującej pogarszanie się wzroku wraz z wiekiem. Nowoczesne technologie umożliwiły bowiem powstanie zarówno soczewek torycznych, z Projektem Przyspieszonej Stabilizacji (ASD) – pozwalającym na utrzymanie soczewki w stałej pozycji u osób z astygmatyzmem, jak i soczewek multifokalnych, ułatwiających widzenie z bliska i w dal u osób z prezbiopią.

Soczewki wykonywane są ponadto z tak delikatnych i miękkich tworzyw, że zaaplikowane na powierzchnię oka są praktycznie niewyczuwalne, zapewniają odpowiednią przepuszczalność tlenu i nie dopuszczają do pojawienia się uczucia wysuszenia czy podrażnienia oczu. Równie prosta jest ich pielęgnacja na co dzień. Soczewki jednodniowe można po prostu wyrzucić po całym dniu używania, a do soczewek wielorazowych stosujemy płyn czyszcząco-dezynfekujący, w którym można je przechowywać przez noc i założyć następne dnia rano. Wygoda noszenia soczewek powoduje, że sprawdzają się one również w przypadku korygowania wad wzroku dzieci i nastolatków, jeżeli będą one pamiętać o ich prawidłowym użytkowaniu i pielęgnacji. Poznaj najpopularniejsze fakty i mity dotyczące soczewek na: https://www.acuvue.pl/fakty-i-mity-o-soczewkach

Soczewki kontaktowe dla wszystkich wad wzroku

Wśród soczewek produkowanych przez markę Acuvue znaleźć można zarówno szkła do korekcji krótkowzroczności, jak i nadwzroczności, prezbiopii i astygmatyzmu. Dostępne w wersji soczewek jednodniowych i wielorazowych, pozwalają na niewidoczne skorygowanie wad wzroku, bez konieczności rezygnacji np. z aktywnego uprawiania sportu na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here