Kosmetyki do pielęgnacji twarzy

0
1442

Dobierając kosmetyki do pielęgnacji twarzy warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. W takim razie jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry? Po pierwsze dobierajmy kosmetyki odpowiednie do swojego rodzaju cery. Po drugie weźmy pod uwagę swój wiek, nie każde kosmetyki odpowiednie dla dwudziestolatki, będą dobrze działać na skórę czterdziestolatki. Ważna jest również pora roku, w jakiej stosujemy kosmetyki. Stosując kosmetyki w lecie, należy pamiętać o filtrach ochronnych..

W wieku 20 lat cera regeneruje się szybko i dość łatwo. W tym wieku wystarczą podstawowe zabiegi pielęgnacyjne, jak odpowiednie natłuszczenie i nawilżenie. Z upływem lat zmienia się struktura skóry. Zmienia się jej jędrność i sprężystość, pojawiają się zmarszczki. Skóra taka wymaga silnego nawilżenia, oraz używania kosmetyków liftingujących z substancjami aktywnymi.

Dobór kosmetyków do rodzaju cery jest bardzo ważny jak nie najważniejszy. Wyróżniamy cztery podstawowe typy cery-cerę suchą, mieszaną, tłustą, oraz wrażliwą. Cera sucha wymaga mocnego natłuszczenia. Cera sucha, jest cienka i szybko się starzeje, dlatego też wymaga szczególnej troski Na ten typ cery powinno stosować kosmetyki bogate w witaminy A,C,E. Posiadacze cery suchej, nie powinni też zapominać o regularnym peelingu twarzy.

Dobry peeling złuszczy twardy naskórek twarzy i spowoduje, że będzie ona miękka i przyjemna w dotyku. Warto przy tym używać regenerujących kremów na noc. Cera tłusta jest narażona na różnego rodzaju wypryski, oraz trądzik. Powinno się unikać tłustych kremów, na rzecz lekkich i odżywczych. Ważne, aby regularnie myć twarz i używać toników oczyszczających pory skóry.

Cera mieszana jest bardzo wymagająca w pielęgnacji. Wymaga podwójnej pielęgnacji. Najczęściej przetłuszcza się czoło oraz nos, a suche pozostają policzki. Przy pielęgnacji należy uważać, aby nie używać preparatów z zawartością alkoholu. Pielęgnując cerę wrażliwą musimy za każdy razem obserwować reakcję skóry na kosmetyki, czy nie pojawia się reakcja alergiczna. Odpowiednie kosmetyki pozwalają długo cieszyć się młodym i zdrowym wyglądem cery, o każdej porze roku.

Więcej informacji: https://www.empik.com/zdrowie-i-uroda/pielegnacja-twarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here