Dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego

Bez wątpienia kredyt hipoteczny to poważna decyzja na lata. Jest bardzo złożonym produktem i decydując się na niego warto skorzystać z fachowej pomocy. Do kogo warto się udać po radę? Otóż najlepsze wsparcie zagwarantuje doradca kredytowy. Służąc swoim doświadczeniem pozwoli zaoszczędzić konsumentowi zarówno czas, jak i pieniądze. To profesjonalista, który pomoże wybrać najbardziej odpowiedni i korzystny kredyt hipoteczny. Na czym polega doradztwo kredytowe? Kim jest doradca kredytowy? Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z tym ekspertem? I jak znaleźć profesjonalistę w tej dziedzinie?

Doradztwo kredytowe – na czym tak właściwie polega?

Jak mówi definicja – doradztwo kredytowe opiera się na przyrządzeniu rekomendacji w kwestii zaciągnięcia kredytu. Obejmuje doradzanie kredytobiorcy zarówno w trakcie kredytowania budowy, jak i kupowania nieruchomości, szacowanie możliwości finansowych klienta, dobranie najlepiej dopasowanej dla niego oferty a także objaśnienie ewentualnego ryzyka czy wymagań prawnych dotyczących podpisania umowy kredytowej.

Kim jestem doradca kredytowy?

Na pewno osobą, która ma wszechstronne wykształcenie. Celem jej działalności jest ochrona zarówno majątku, jak i zabezpieczenie finansów swojego klienta. Doradca kredytowy jest w stanie to zapewnić, dzięki wnikliwej analizie potrzeb konsumenta, indywidualnemu dopasowaniu produktów, które pozwalają realizować zamierzenia finansowe a jednocześnie zapewnić płynność finansową oraz przygotować klienta na zaciągnięcia np. kredytu.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Decydując się na współpracę z doradcą kredytowym klienci mogą liczyć na szereg korzyści. Do największych należą:

  • Oszczędność czasu. Potencjalny kredytobiorca chcąc znaleźć najlepszą ofertę musi odwiedzić co najmniej kilka banków, odbyć rozmowy z ich konsultantami. Często jest niewiele czasu na załatwienie kredytu, a tym bardziej na rozmowy z kilkoma bankami. Korzystając z pomocy doradcy kredytowego można liczyć na szybkie zweryfikowanie zdolności kredytowej w kilkudziesięciu bankach. Ponadto doradca powie klientowi na jaką sumę kredytu może on liczyć w danym banku;
  • Oszczędność nerwów i stresu, które towarzyszą procedurze kredytowej. Doradca kredytowy pomoże przy wypełnieniu dokumentów, skompletować te brakujące oraz na bieżąco będzie informował na jakim etapie jest kredyt. Jeżeli kredytobiorca nie otrzyma finansowania – doradca nie dostanie wynagrodzenia. Dlatego jest to zarówno korzyść bądź strata obu stron;
  • Otrzymanie propozycji kredytowych wraz z zawarciem informacji o kosztach kredytu, jak marża czy prowizje banku, który udziela finansowania. Doradca kredytowy objaśni i porówna koszty pośrednie, jak ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie nieruchomości, ubezpieczenie niskiego wkładu, ubezpieczenie od utraty pracy, koszty karty czy prowadzenia rachunku itp.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę Tomasz Wostal i poznaj więcej szczegółów.

Jak wybrać najlepszego doradcę kredytowego?

Szukając profesjonalnego doradcy kredytowego należy:

  • dowiedzieć się o posiadanym przez niego doświadczeniu,
  • poczytać opinie na jego temat od dotychczasowych klientów,
  • poszukać go pośród znajomych,
  • sprawdzić z którymi instytucjami bankowymi współpracuje,
  • zaufać mu – w końcu to jego codzienna praca i najlepiej zna się na tym, co robi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here