Dlaczego warto stawiać na okna pasywne

Inwestorzy coraz częściej sięgają po okna pasywne. Dzieje się tak nie bez przyczyny, bowiem jest to rozwiązanie, które nie tylko pozwala na doskonałą izolację pomieszczeń, ale również skutecznie zapobiega nadmiernym ubytkom ciepła. Skuteczne i estetyczne – takie okna charakteryzują najwyższej jakości nowoczesne budownictwo.

Długotrwałe rozwiązanie

Wbrew opiniom, które niestety pojawiają się często, a nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości, pasywne okna są inwestycją na długie lata (pod warunkiem, że pochodzą od uznanych producentów i są najwyższej jakości). Do ich wykonania stosowane są najwyższej jakości materiały, które pod wieloma względami są znacznie lepsze od tych, które stosowane są w tradycyjnych rozwiązaniach (jak np. drewno, PCV czy aluminium).

Nowoczesne okna pasywne, poza trwałością i solidnością oferują jeszcze mnóstwo innych udogodnień. Duża część z nich jest wyposażona w niezwykle skuteczne systemy antywłamaniowe, odznaczające się wysoką ochroną przed włamaniem. Nowoczesne okna wykazują się również doskonałą izolacją, co w efekcie daje znaczącą ochronę przed zjawiskiem tworzenia się mostków termicznych. Tak naprawdę o przewadze okien pasywnych nad tradycyjnymi rozwiązaniami można mówić bardzo długo.

Niskie koszty ogrzewania

Współcześnie jednym z najważniejszych argumentów decydujących o jakości okna jest to, czy przy jego zastosowaniu można zmniejszyć (i w jakim stopniu) koszty związane z ogrzewaniem. W przypadku okien pasywnych można zauważyć, że znaczna część ich modeli posiada nie tylko większą ilość szyb niż okna klasyczne, ale również często znacznie niższą wartość współczynnika Uw (a jest to współczynnik informujący o stratach ciepła wynikających z zastosowania danego rozwiązania). Co ciekawe, pasywne rozwiązania w porównaniu do tych tradycyjnych mogą ograniczyć straty ciepła nawet o 45%.

Inwestycja w pasywne rozwiązania (w tym okna) w założeniu ma być inwestycją na długie lata. Mając to na uwadze należy starannie dobierać produkty, kierując się nie tylko materiałami i jakością ich wykonania, ale także i renomą producenta. Tylko staranny wybór okien czy innych elementów idealnych do domu pasywnego daje gwarancję, że zastosowane rozwiązania będą działały zgodnie w założeniami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here