Endermologia. Na czym polega

Endermologia to zabieg, który wyszczupla sylwetkę, poprawia jędrność skóry i zwalcza cellulit. Może także pomóc na zmarszczki.

Endermologia – masaż podciśnieniowy

Endermologia jest rodzajem masażu skóry. Zabieg endermologii prowadzony jest z użyciem specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę generującą podciśnienie i masującą skórę obracającymi się rolkami.

Taki masaż podciśnieniowy dogłębnie oddziałuje na tkankę i aktywuje proces lipolizy, czyli rozpadu tkanki tłuszczowej. Przyspiesza przepływ krwi i limfy, a także ma działanie detoksykujące – pomaga w odprowadzaniu szkodliwych produktów przemiany materii.

Wskazania do endermologii

Głównym wskazaniem do endermologii są cellulit i pogorszona jędrność skóry. Także zabieg endermologii polecany jest dla osób odchudzających się, które chcą uzyskać lepsze efekty w redukcji tkanki tłuszczowej.

Ponadto wskazaniami do zabiegu są obrzęki, nadmierne napięcie mięśniowe, bóle mięśniowe, stawowe, zastoje limfatyczne. Można prowadzić go także jako zabieg wspomagający po wykonaniu liposukcji – odsysaniu tkanki tłuszczowej.

Zabieg prowadzi się też na twarzy – tutaj wskazania to zmarszczki, obniżona jędrność skóry, zanik jej owalu.

Efekty zabiegu endermologii

Po wykonaniu zabiegu modelującego jak endermologia efekty są naprawdę atrakcyjne. Skóra staje się gładsza, bardziej jędrna, gęsta, zmniejsza się cellulit i zanika miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa. Przy zabiegu na twarz można uzyskać efekt wygładzenia zmarszczek, poprawy jędrności skóry i liftingu.

Masaż podciśnieniowy – endermologia efekty przynosi po kilku, kilkunastu procedurach. Na początku wykonuje się 2-3 zabiegi tygodniowo, potem 1-2 na tydzień. Docelowo jest to 10-15 zabiegów zależnie od stanu skóry.

Zabieg endermologii – cena

Za zabieg jak endermologia cena za pojedynczą wizytę wynosi 100-140 złotych zależnie od wybranego gabinetu oraz obszaru zabiegu – całe ciało, wybrane partie.

Wiele gabinetów prowadzących masaż podciśnieniowy oferuje go także w pakietach. Dzięki temu za serię zabiegów typu endermologia cena może być jeszcze niższa.

Do zabiegu konieczne jest także dokupienie specjalnego kostiumu. Ma on na celu ochronę skóry i poprawia pracę urządzenia do endermologii. Jego cena to około 80 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here