Gdzie wyprawić urodziny dla dziecka

Zostanie rodzicem to dla wielu osób jedno z większych marzeń. Kiedy już uda się je zrealizować, a w naszych objęciach pojawia się słodki noworodek, zazwyczaj chce się przychylić mu nieba. Przez pierwszy rok życia rodzice zachodzą w głowę, jak porozumieć się z maluchem, jak zrozumieć jego emocje i odpowiedzieć na potrzeby. Ten pierwszy rok życia zwieńcza świętowanie narodzin dziecka – pierwsza ich rocznica jest naprawdę wyjątkowa.

Gdzie najlepiej wyprawić imprezę z okazji pierwszych urodzin?

Nie ma nic dziwnego w tym, że pierwszą rocznicę narodzin chce się zapamiętać na długo. Chociaż nasz roczniak nie zapamięta z niej nic, to przecież zostanie mu piękna pamiątka w postaci zdjęć i filmów z tego dnia. Wiele osób decyduje się wyprawić pierwsze urodziny dla dzieci w wynajętej sali. Zamawiają oni tort, specjalną kreację dla dziecka oraz dodatkowe atrakcje dla licznie zaproszonych gości. Niektórzy przeznaczają na urodziny dla dzieci naprawdę spore kwoty, wyprawiając im niemal małe wesele. Zorganizowanie przyjęcia urodzinowego dla naszej pociechy poza domem, oprócz sporych kosztów wiąże się jeszcze z dodatkowym minusem – jeśli nasz maluch w trakcie imprezy chciałby się zdrzemnąć, zazwyczaj w tego typu nowym miejscu może być mu ciężko zasnąć. Bez drzemki może być marudny i wcale nie cieszyć się z obecności gości.

Dlaczego warto wyprawić urodziny dla dzieci w domu?

Zorganizowanie przyjęcia urodzinowego we własnym domu to dobry pomysł, jeśli nasz maluch jest lękliwy, boi się ludzi, których na co dzień nie widuje. Wówczas lepiej zapewnić mu komfort wyprawiając imprezę dla mniejszego grona rodziny i znajomych. Maluszek będzie czuł się bezpieczniej na znanym sobie terytorium. Zawsze będzie mógł zrobić sobie drzemkę, we własnym łóżeczku, tuląc ulubioną maskotkę. Prawda jest taka, że pierwsze urodziny są dość specyficzne. Zazwyczaj młodzi rodzice są najzwyczajniej w świecie zmęczeni po pierwszym roku z maluszkiem, dlatego wolą oni poświętować na spokojnie, w gronie najbliższych. Dopiero kolejne urodziny dla dzieci wyprawia się, tak naprawdę, znacznie huczniej. Kiedy dziecko jest już bardziej świadome można zorganizować motyw przewodni imprezy, zaprosić magika czy zamówić dmuchany zamek, w ramach dodatkowej atrakcji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here