Wygodne ubranka do przedszkola

Na pewno zdajesz sobie sprawę, że dziecko spędza w przedszkolu większość dnia. Nie ma wątpliwości, że ten czas musi przebiegać w pełnym komforcie. Szykując wyprawkę dla przedszkolaka, zwróć szczególną uwagę na ubranka. Jakie komplety wybierać i ja jaki materiał warto postawić? Szczegóły znajdziesz poniżej.

Najlepszy materiał na ubrania do przedszkola

Kompletując wyprawkę dla przedszkolaka, pod uwagę należy wziąć co najmniej kilka czynników. Przede wszystkim warto pamiętać, że skóra kilkulatka jest delikatna, bardzo wrażliwa, podatna na podrażnienia i alergie. Chociażby dlatego należy wybierać elementy garderoby, które są miłe w dotyku, nie powodują zaczerwienienia, nie wywołują uczucia pieczenia, drapania ani świądu.

Co więcej, ubranko dla przedszkolaka musi być przewiewne. Dziecko nie może się nadmiernie przegrzewać, pocić, ale też wychładzać. Weźmy pod uwagę, że podczas całego dnia maluch jest bardzo aktywny, a w przedszkolu organizowane są rozmaite zajęcia ruchowe. Jego ubranko musi być dostosowane zarówno do szalonych zabaw w sali, ale też na świeżym powietrzu, na placu zabaw. Z drugiej strony w przedszkolu jest też czas na relaks, czyli tzw. leżakowanie czy bardziej spokojne zajęcia dydaktyczne. Codzienna odzież musi być dostosowana do różnych warunków.

Warto uwzględnić także aspekty trwałości ubrań. Garderoba przedszkolaka jest przecież intensywnie eksploatowana. Dres chłopięcy czy sukienka dla dziewczynki muszą być wytrzymałe, nie wycierać się ani nie rozciągać, a żadnego negatywnego wpływu na ubranko nie może mieć regularne pranie wraz z wirowaniem. Co ważne, poszczególne elementy garderoby dziecka powinny być łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na pranie i wywabianie plam i innych zabrudzeń nawet w wysokiej temperaturze.

Czy istnieje materiał, który może sprostać wszystkim tym wymaganiom? Oczywiście, że tak i jest to bawełna organiczna. Ta ekologiczna tkanina powstała z bawełny pochodzącej z naturalnych upraw, na których nie stosuje się żadnych pestycydów i innej chemii. Do tego jest to materiał trwały, miękki, antyalergiczny, całkowicie bezpieczny dla delikatnej skóry malucha.

Co zakładać do przedszkola?

Świetnie sprawdza się ubieranie na tzw. cebulkę. Dzięki temu poszczególne elementy garderoby można zdejmować lub zakładać w zależności od panującej temperatury powietrza.

Ubranie, które zakłada dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, musi być optymalnie wygodne, nie może krępować ruchów, ograniczać jego aktywności fizycznej czy prowadzić do jakiegokolwiek dyskomfortu.

Chłopcy chętnie zakładają dresy, nie zaleca się zaś zakładania przez nich sztywnych jeansów. Dziewczynki mają nieco większy wybór wygodnych ubrań, bo mogą nosić sukienki do bawełnianych rajstop, legginsy albo wymienione już wcześniej dresy.

Komfort i wygoda to priorytet, ale kompletując wyprawkę dla przedszkolaka, zawsze warto zwrócić uwagę również na design spodenek czy bluzeczki. Dzisiaj nie brakuje propozycji, które cieszą mnogością kolorów i wzorów. Przedszkolak z całą pewnością chętnie założy też t-shirt z wizerunkiem ulubionej postaci z bajki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here