Ćwiczenia w domu
fot. Pixabay.com

Wiosną planujesz zrzucić kilka kilogramów lub pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej? Planujesz ćwiczyć w domu, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Niczym się nie martw! Poniżej zebraliśmy dla Was garść porad na temat tego, jak ćwiczyć i chudnąć w zaciszu swojego domu lub mieszkania.

Przeczytaj też: https://spragnienilata.pl/cwiczenia-na-odchudzanie-w-domu/

Skuteczne ćwiczenia na odchudzanie w warunkach domowych

Najlepsze ćwiczenia do wykonywania w domu to takie, które poprawią siłę mięśni, wzmocnią ogólną kondycję organizmu, a także pomogą schudnąć. Najlepiej więc, dopasować je do swoich potrzeb i umiejętności. My chcemy jednak zaproponować Wam takie serie ćwiczeń, które wykonywane regularnie z pewnością sprawią, że zgubicie zbędne kilogramy. Wśród takich ćwiczeń warto wymienić na przykład wypady w przód. 10 powtórzeń takich ćwiczeń raz na prawą raz na lewą nogę sprawią, że poprawie ulegnie wygląd naszych bioder i ud. Z tych ostatnich z pewnością zrzucimy zbędną tkankę tłuszczową.

Wśród ćwiczeń, które zdecydowanie warto wykonywać w domu są również pompki. Ćwiczenie na wytrzymałość, które dba o każdy mięsień naszego ciała, a ze względu na koncentrację na każdej jego partii z pewnością pomoże spalić tkankę tłuszczową. Obok pompek warto również wykonywać przysiady, znacznie wzmocnią one dolne partie ciała. Angażują one tak mocno mięśnie, że również pomagają w spalaniu kalorii.

Jak jeszcze warto ćwiczyć w domu, aby schudnąć?

Jeśli nie masz na domowym wyposażeniu niewielkich hantli, warto się w nie wyposażyć. One pomogą w ćwiczeniach górnych części ciała. Unoszenie ciężarków na wyprostowanych do boku rękach i podnoszenie ich nad głowę, doskonale ćwiczy mięśnie ramion i barków. 12 powtórzeń takich ćwiczeń dziennie już po kilku tygodniach da zauważalne efekty. Nie masz w domu hantli? Nic nie szkodzi, zastąp je półlitrowymi plastikowymi butelkami z wodą.

Równie skutecznym, wzmacniającym wiele partii mięśni ćwiczeniem, prostym do wykonania w domu jest deska. Deska wzmacnia przede wszystkim mięśnie brzucha, ale tak naprawdę oddziałuje na całe ciało. Pomaga nam ustabilizować rdzeń kręgosłupa, jednocześnie nie dopuszcza do nadwyrężenia kręgosłupa, jak to ma miejsce przy przysiadach czy brzuszkach. Podczas wykonywania deski i kontrolowania oddechu sprawiamy, że pracują jednocześnie mięśnie brzucha, ramion, triceps, pośladki i mięsień czterogłowy.

Zobacz też: http://mamawszpilkach.pl/jak-kofeina-wplywa-na-nasze-zdrowie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here