Alpha Industries – marka z historią

0
1181

Są marki, które swoje miejsce w świecie mody zajmują od wielu lat. Jedną z nich jest Alpha Industries. Na rynku istnieje od 1959 roku i co sezon zdobywa nowych fanów. Jej historia zaczęła się w Knoxville w stanie Tennesee (USA). Samuel Gelber i Herman Wayne wspólnie stworzyli niewielkie przedsiębiorstwo. Wkrótce ich zakład stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w Ameryce i na świecie. Zanim jednak to nastąpiło, Gelber złożył ofertę w Departamencie Obrony. Zaproponował żołnierzom, że stworzy dla nich kurtki lotnicze. Alpha Industries MA-1 została symbolem, każdy chciał ją mieć. Kolejne dzieła pracowników firmy stawały się ostatnim krzykiem mody. Spod ich maszyn wyszły też bluzy i polary. Co roku na rynku pojawiają się nowe produkty. Członkowie ekipy ulepszają swoje ubrania i starają się je dopasować do panujących realiów. Dzięki temu, że były uniwersalne, pasowały na wiele okazji.

Jak produkty Alpha Industries trafiły na rynek?

Kurtki spodobały się żołnierzom. Były ciepłe i wygodne, potrafiły sobie poradzić w nawet najgorszych warunkach. Ponadto jej wygląd uznano za niesamowicie stylowy i kurtkę Alpha Industries noszono nawet poza poligonem. Dzięki niej firma stała się rozpoznawalna. Armie składały szerokie zamówienia i wkrótce żołnierze mogli cieszyć się produktami z ciekawym designem. Informacje o firmie roznosiły się niczym świeże bułeczki. Z biegiem lat Alpha Industries zaczęła produkować ubrania dla cywili. Marka jest znana na całym świecie. Mieszkańcy wielu krajów europejskich i azjatyckich noszą bluzy, polary oraz kurtki. Ubrania militarne są cały czas jej symbolem. Dzięki nim można się poczuć jak prawdziwy członek Lotniczych Sił Zbrojnych.

Kurtki firmy Alpha Industries na świecie

Kurtka MA-1 jako pierwsza zawojowała rynek militarny. Jej znakiem rozpoznawczym była iście niemiecka solidność. To boom na nią pozwolił firmie rozwinąć swoje skrzydła i zyskać jeszcze większą sławę. Kurtki do dzisiaj uznaje się za znak rozpoznawczy firmy. Dzięki temu, że są dobrej jakości i pełne stylu, od wielu lat zdobywają szczyty popularności. Pasują zarówno do outfitu sportowego, jak i do eleganckiego ubioru. Są uniwersalne, dlatego też cieszą się ogromną popularnością.

Wiele produktów marki Alpha Industries dotarło do Polski. W kraju nad Wisłą ta firma popularność zdobywa powoli. Mieszkańcy naszego kraju coraz częściej noszą kurtki lub bluzy, które zostały stworzone przez tego producenta. Polacy zakochują się w fasonie, stylu i wygodzie, które oferuje ta firma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here