Kiedy warto wybrać soczewki progresywne

Zmian zachodzących w naszych oczach wraz z wiekiem nie da się zatrzymać. Nawet jeśli dotychczas cieszyliśmy się świetną ostrością wzroku, to po 40. roku życia odczujemy pogorszenie jakości widzenia. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na te trudności. Możemy sobie pomóc możliwościami, jakie dają soczewki progresywne.

Czym są soczewki okularowe progresywne?

Standardowe soczewki okularowe nazywamy jednoogniskowymi, ponieważ na ich całej powierzchni mają identyczną moc korekcji. W związku z tym są przeznaczone do korekcji wad wzroku takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy asytgmatyzm. Po 40. roku życia zmniejsza się elastyczność soczewki wewnątrzgałkowej, która odpowiada za akomodację. Zmiana ta powoduje zmniejszenie możliwości ostrego widzenia w bliskich odległościach czyli tzw. presbiopię, Presbiopia sprawia, że musimy używać okularów do bliży. Gdy dodatkowo potrzebujemy korekcji na dalekie odległości, okazuje się, że potrzebujemy aż dwóch par okularów jednoogniskowych (jedne do bliży, drugie do dali). Rozwiązaniem tego problemu są okularowe soczewki progresywne. Umożliwiają one komfortowe funkcjonowanie osobom, które mają problemy z prawidłowym widzeniem na odległości bliskie, dalekie oraz pośrednie.

Nowoczesna konstrukcja soczewek progresywnych złożona jest ze specjalnych, niewidocznych segmentów: górna część soczewki służy do ostrego obserwowania tego co znajduje się w dalekich odległościach, dolna część to miejsce, które pozwala na komfortowe czytanie i widzenia w bliży, natomiast środkowa część soczewki daje komfort podczas pracy przed komputerem, obsługi urządzeń i innych czynności, które wymagają ostrego widzenia na 2-3 m.

Dla kogo stworzyliśmy soczewki (szkła) progresywne?

Zgodnie z naturalnym, fizjologicznym procesem starzenia się nasz narząd wzroku ulega stopniowym zmianom. Dla osób aktywnych, wymagających jednocześnie korekcji krótkowzroczności czy nadwzroczności, to duży kłopot, który wiąże się z koniecznością posiadania (i częstego, uciążliwego zmienienia) dwóch par okularów z soczewkami jednoogniskowymi. Jeśli więc szukamy wygodniejszego rozwiązania, to powinniśmy zwrócić uwagę na okulary z soczewkami progresywnymi. Wystarczy jedna para, aby swobodnie np. czytać książkę, a po chwili przenieść wzrok na telewizor czy bliską osobę. To także rozwiązanie, które bardzo dobrze sprawdzi się, gdy styl pracy osoby po 40. roku życia wymaga częstego przenoszenia wzroku z bliskich obiektów (np. smartfon) na te dalsze, np. monitor, telewizor czy drogę podczas jazdy samochodem.

Soczewki progresywne dopasowane do Twoich potrzeb

SEIKO Optical, lider w rozwiązaniach optycznych, proponuje soczewki progresywne SEIKO BRILLIANCE. Wykonane z zastosowaniem nowoczesnych technologii gwarantują idealne dopasowanie do potrzeb użytkownika. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo precyzyjnej korekcji wzroku, a co za tym idzie – komfortu w codziennym życiu. Ponadto soczewki progresywne SEIKO są niezwykle lekkie i estetyczne dzięki technologii Balance Zone Technology.Jednocześnie są dopasowane do stylu życia użytkownika – inne potrzeby ma doświadczony pracownik korporacji, który większość swojego czasu przebywa w dynamicznym, pełnym ekranów otoczeniu, a zupełnie inne wymagania ma osoba, której praca zawodowa opiera się na prowadzeniu samochodu. W SEIKO oferujemy ponad 300 różnych wariantów soczewki progresywnej, co jest możliwe dzięki zaawansowanym technikom pomiaru oraz analizy, poprzez które uzyskujemy idealnie dopasowane soczewki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here