Wybieramy modne dżinsy męskie. Poznaj najciekawsze modele

0
1214

Bez dżinsów wielu mężczyzn nie wyobraża sobie codziennych wyjść na miasto czy na uczelnię. Są wygodne, łatwe w czyszczeniu i pasują niemal do wszystkiego. Zobacz, jakie aspekty warto wziąć pod uwagę, kupując nową parę spodni.

Pierwsze spodnie, które dziś określamy mianem dżinsów, pojawiły się na nogach farmerów, górników i robotników pod koniec XIX wieku w USA. Miały zaspokajać potrzeby typowo użytkowe – być nie do zdarcia, łatwe do czyszczenia i wygodne. Z tego samego powodu pod koniec lat 50. weszły do powszechnego ubioru, stając się symbolem popkultury. Warto wspomnieć o tym, że denim to tkanina produkowana w specyficzny sposób. Jej włókno, które jest ułożone pionowo, przetyka się w procesie produkcji włóknami w kolorze niebieskim w pozycji horyzontalnej. Tak powstaje popularny na całym świecie materiał.

Jakie są podstawowe rodzaje spodni dżinsowych?

Do najpopularniejszych rodzajów spodni dżinsowych należą następujące typy:

  • regular – klasyczne dżinsy o prostym fasonie;
  • slim – dopasowane, przylegające do ciała na wysokości ud;
  • skinny – bardzo dopasowane, przylegające na całej długości;
  • relaxed – nieco luźniejsze spodnie;
  • baggy – dżinsy z obniżonym krokiem, typowe dla kultury hip-hopowej.

Oprócz nich wyróżnić można także modele o odmiennym stanie. Stan wysoki maskuje niedoskonałości sylwetki, zwłaszcza większy brzuch i biodra, co w podobnym stopniu czyni też stan średni. Z kolei stan niski przeznaczony jest dla wysportowanych, szczupłych mężczyzn o nienagannej sylwetce. Wśród najbardziej uznanych marek produkujących wysokiej jakości dżinsy wyróżnia się firmy takie jak Levi’s (nazwa wzięła się od nazwiska jednego z twórców tego typu spodni – Levi Straussa), Lee, Wrangler, Mustang, Pepe Jeans, Tommy Jeans czy Jack&Jones.

Co wybrać: spodnie lekko przyciasne czy o standardowym rozmiarze?

Jeżeli masz problem z podjęciem decyzji pomiędzy jednym z tych dwóch wariantów, zdecyduj się na model przyciasny. Po kilku założeniach denim rozbije się i stanie bardziej komfortowy w noszeniu. Jeśli kupisz spodnie lekko luźne już w momencie zakupu, możesz mieć pewność, że po kilkunastu założeniach będą Ci po prostu spadać.

Modele gładkie czy z efektem stone wash?

Modele gładkie, zwłaszcza te w ciemnogranatowym odcieniu, optycznie wysmuklają sylwetkę, czyniąc ją zgrabniejszą. Są uniwersalne i ponadczasowe. Dla tych jednak, którzy cenią sobie miłą odmianę, powstały modele z efektem stone wash, cechujące się celowym spraniem, znoszeniem i przetarciem. Innym interesującym wariantem może być acid wash, który cechuje się wyraźnymi białymi kontrastami na tkaninie. Popularny jest też efekt sound blasted, w przypadku którego końcowy rezultat jest nieco mniej biały i bardziej wpada w odcień żółtego. Większego problemu nie ma też z zakupem dżinsów z dziurami – zrobionymi w procesie produkcji. Nadają stylizacji bardziej grunge’owego, oryginalnego i zadziornego wyglądu. Szeroki wybór modeli sprawia, że każdy mężczyzna może wybrać coś interesującego dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here