Jak założyć stronę internetową - poradnik.

W dzisiejszych czasach żaden biznes nie może istnieć bez strony internetowej czy mediów społecznościowych. Strona internetowa to absolutna konieczność dla każdego, nawet najmniejszego lokalnego biznesu. To na niej nasi klienci będą szukać informacji czy pomocy. Dlatego posiadanie własnej, funkcjonalnej, czytelnej i co najważniejsze responsywnej strony internetowej to konieczność. Jak założyć stronę internetową dla swojego biznesu? Jest na to oczywiście kilka sposobów. Pierwszym z nich jest próba założenia takiej strony samemu i jeśli potrzebujemy bardzo prostej strony z zaledwie kilkoma informacjami jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym sami. Wystarczy wybrać stronę na wordpresie i wybrać jeden z dostępnych darmowych szablonów. Kilka poradników z internetu i odrobina cierpliwości i jesteśmy właścicielami własnej witryny.
Co jeśli chcemy aby nasza strona była bardziej rozbudowana? Możemy w takim przypadku wybrać pomoc profesjonalistów. Freelancera czy agencji, która specjalizuje się w projektowaniu spersonalizowanych stron internetowych. Takich firm czy osób które zawodowo zajmują się tworzeniem stron internetowych jest tysiące. Wystarczy wybrać jedynie właściwego wykonawcę, który przygotuje dla nas witrynę dla naszej firmy. Cały proces przygotowywania strony internetowej zaczyna się od zaprojektowania jej graficznie. Warto zatem skierować swoje kroki do dobrej agencji lub firmy, która pochwalić się może portfolio z własnymi realizacjami. Na podstawie portfolio zdecydujemy czy odpowiada nam styl i poziom pracy agencji i czy to właśnie im jesteśmy w stanie powierzyć zaprojektowanie naszej witryny. Pamiętajmy, że strona internetowa jest naszą wizytówką i na jej podstawie będą nas oceniać nasi klienci. Warto zatem dokładnie wybrać osobę lub firmę, która taką witrynę będzie dla nas wykonywać.
Często etap projektowania graficznego trwa najdłużej i wymaga najwięcej poprawek. Nie pomijajmy tego etapu jeśli chcemy, aby nasza strona była dopracowana w najdrobniejszych szczegółach – to na ich podstawie użytkownicy ocenią naszą stronę i nas jako firmę.
Kolejny krokiem jest kodowanie strony i tutaj też najważniejsi są dobrzy specjaliści. To od nich bowiem zależy to czy strona będzie funkcjonalna i czy spełni nasze oczekiwania.
Strona jest już gotowa – nadszedł więc czas na testy. To jeden z najważniejszych etapów przy tworzeniu witryny. To na tym etapie możemy realnie ocenić jak funkcjonuje strona. To na tym etapie też jest najwięcej poprawek. Testując witrynę pamiętajmy aby sprawdzić ją na wielu urządzeniach: komputerach stacjonarnych, tabletach, laptopach i telefonach – najlepiej różnych marek i wielkościach ekranów. Nie bójmy się do osoby lub firmy projektującej i wykonującej stronę zgłaszać wszelkich poprawek i zastrzeżeń.
Projektując stronę warto pamiętać o kilku rzeczach, takich jak kolorystyka czy obowiązkowe informacje, które powinny się na niej znaleźć. Wybierając specjalistę, który wykonywał będzie dla nas stronę przekażmy mu wszystkie nasze pomysły, uwagi i zastrzeżenia – tylko wtedy strona spełni swój cel i nasze oczekiwania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTworzenie dobrego CV
Następny artykułZdrowa lazania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here