Tabata

Tabata jest treningiem, który zyskał natychmiastową popularność na całym świecie. Jej fenomen polegał na tym, że jest to trening polegający na osiągnięciu spektakularnych w efektu w bardzo krótkim czasie. Wystarczą zaledwie 4 minuty, żeby pobudzić tempo metabolizmu oraz dać sobie solidny wyjść z. Jest to idealna opcja dla osób, które lubią się porządnie zmęczyć podczas treningu, a także osób narzekających na brak czasu. Ciężko jest znaleźć wymówki od treningu, jeżeli trwa zaledwie kilka minut. Na czym dokładnie polega tabata? Jakie są jej zalety? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/tabata-wystarczy-cwiczyc-tylko-cztery-minuty-dziennie/ 

Tabata – na czym polega? 

Tabata za treningi o wysokiej intensywności, w których wykonywanie zostało skutecznie udowodnione naukowo. Trening ten można wykonywać, aby pomóc zwiększyć wytrzymałość oraz wydajność układu sercowo-naczyniowego. Tabata jest wysoce skuteczną metodą zarówno dla sportowców wyczynowych, profesjonalnych trenerów, a nawet wzory ćwiczących. 

Metoda ta pozwala na osiągnięcie maksymalnych wyników, które pozwalają spalić tłuszcz i budować masę mięśniową. Tabata Działa w systemie 20 sekund ćwiczeń o wysokiej intensywności, a następnie 10 sekund odpoczynku. Taki układ powtarzany jest 8 razy. Cały trening trwa w sumie 4 minuty. 

Jakie zalety płyną z wykonywania tabaty? 

Tabata jest treningiem, który jest idealny dla każdego. Każdy znajdzie na niego czas. Podstawowy wariant trwa zaledwie 4 minuty. Oczywiście, możemy wykonać takie ćwiczenia w dowolny sposób wydłużając trening oraz trenować nawet kilkadziesiąt minut. Tabata umieszcza ciało w strefie spalania tłuszczu już od pierwszych minut ćwiczeń i otrzymuje spalanie na wiele godzin po zakończonym treningu. Co więcej tabata doskonale poprawia ogólną wydolność organizmu i wzmacnia mięśnie. Podczas trenowania wzmacniane jest też serce i cały układ krążenia. Cały organizm zostaje lepiej dotlenione. 

Tabata – jak ćwiczyć? 

Tak samo, jak w przypadku innych treningów, przed rozpoczęciem należy rozgrzać mięśnie. Rozgrzewka może być kilkuminutowa, a dzięki niej zredukowane zostanie ryzyko kontuzji oraz mięśnie będą lepiej przygotowane do intensywnego wysiłku. 

Podczas treningu należy wykonywać wybrane ćwiczenia aerobowe z maksymalną wydajnością. Najczęściej wybierany podczas ćwiczeń tabaty są pajacyki, pompki, przysiady, wyskoki, skakanie na skakance, bieg w miejscu oraz podskoki. 

Zobacz też: http://mamawszpilkach.pl/wzmacniajace-cwiczenia-na-plecy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here