Urlop w zimowej bajce - co robić w Zakopanem

Zakopane jest bez wątpienia zimową stolicą Polski. Przyciąga o tej porze roku nie tylko miłośników nart, którzy mogą całymi dniami oddawać się swojej pasji na okolicznych stokach, ale też osoby chcące po prostu spędzić czas w otoczeniu ośnieżonych gór. No właśnie – w czasach bezśnieżnych zim w centralnej Polsce, Zakopane wciąż pozostaje ostoją prawdziwej zimy – w górach śnieg jest niemalże gwarantowany. Wystarczy zatem zarezerwować klimatyczną bazę wypadową (mogą nią być JLS Apartamenty – https://www.zakopaneapartamenty24.eu/) i już można snuć marzenia o zimowych wakacjach! Jakimi zajęciami warto jest wypełnić sobie urlopowe dni w zimowym Zakopanem?

Górskie wycieczki

Oczywiście zimowe góry stanowią duże wyzwanie i, choć w polskich Tatrach większość szlaków pozostaje otwarta na zimę, zdobywanie ich szczytowych partii o tej porze roku nie jest polecane początkującym turystom. Jednak góry te oplecione są bardzo gęsto nitką zróżnicowanych pod względem trudności i niebezpieczeństw szlaków. Wiele z nich idealnie nadaje się na zimowy spacer. Miejsca takie jak Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska, Morskie Oko mogą być bez problemu odwiedzane przez turystów w każdym wieku i na różnym stopniu górskiego wtajemniczenia. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by zaczerpnąć wysokogórskiego powietrza, korzystając z ułatwienia, jakim jest kolejka na Kasprowy Wierch.

Odkrywanie zakopiańskiej historii

Zakopane jest miastem o bogatej historii i kulturze. Dziś przyciągające turystów, szukających rozrywki i odpoczynku, niegdyś skupiało przede wszystkim artystów, wrażliwych na piękno otaczającej to miasteczko natury. Z Zakopanem związanych jest wiele wielkich polskich nazwisk ze świata literatury, malarstwa, rzeźby. Jest też kolebką nurtu nowoczesnej polskiej architektury, zapoczątkowanego przez Stanisława Witkiewicza, czyli stylu zakopiańskiego. Z racji tego w mieście nie brakuje muzeów i galerii, których zwiedzanie może wypełnić niejedno popołudnie.

Coś dla najmłodszych

Jak każde miasto otwarte na turystów, także i Zakopane stara się zapewnić im szeroki wybór atrakcji. Nie zapomina przy tym o wszystkich tych, którzy odwiedzają je z dziećmi. Nie brakuje więc na turystycznej mapie Zakopanego punktów takich jak: papugarnia, galeria figur woskowych, mysi park rozrywki, motylarnia, czy kino 7D.

Zagłębie basenowe

Choć Podhale bardziej kojarzy się z górskimi wędrówkami, niż spędzaniem czasu w wodzie, to nie da się zaprzeczyć, że jest miejscem skupiającym wiele basenów termalnych, czy aquaparków. Zarówno w samym Zakopanem, jak i w wielu okolicznych miejscowościach funkcjonują obiekty, które zadowolą najbardziej wybrednych amatorów wodnego relaksu.

To tylko kilka pomysłów i propozycji, dotyczących spędzania czasu w zimowej stolicy Polski. Tutaj nie można narzekać na nudę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here