Na czym polega kriolipoliza

Pozbycie się nieestetycznych fałdek tłuszczu wymaga wiele wysiłku. Przede wszystkim trzeba zmienić sposób odżywiania i intensywnie ćwiczyć na siłowni. Efekty będą widoczne po kilku miesiącach. Taka zmiana trybu życia musi mieć charakter trwały, w przeciwnym wypadku może pojawić się efekt jo-jo. Alternatywą jest kriolipoliza.

Co to jest kriolipoliza Katowice?

To zupełnie nowatorska metoda pozwalająca na trwałe pozbycie się tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. Jak większość zabiegów medycyny estetycznej kriolipoliza przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych. Amerykańscy lekarze odkryli, że komórki tłuszczowe trwale ulegają zniszczeniu już w temperaturze 5 stopni Celsjusza, niższe temperatury działają jeszcze bardziej skutecznie.

W efekcie zostało skonstruowane urządzenie Coolsculpting do przeprowadzania kriolipolizy. Za pomocą specjalnej głowicy zasysana jest tkanka tłuszczowa, a następnie przez ok. 1 godzinę poddawana jest działaniu niskiej temperatury. Obumarłe komórki tłuszczowe zostaną później wydalone z organizmu.

Czy kriolipoliza katowice jest zabiegiem bezpiecznym?

Coolsculpting to zabieg bezinwazyjny, a więc całkowicie bezpieczny. Specjalne podkłady żelowe chronią skórę przed przemrożeniem. Niskie temperatury niszczą tylko i wyłącznie komórki tłuszczowe, nie mają wpływu na funkcjonowanie naczyń krwionośnych czy tkanki tłuszczowej.Kriolipoliza jest zabiegiem bezbolesnym, a więc nie wymaga stosowania środków znieczulających, ani specjalnych przygotowań przed zabiegiem.

Jakie są efekty kriolipolizy?

W wyniku zabiegu można zredukować tkankę tłuszczową o ok. 25%. Efekty widoczne będą po 4-5 tygodniach, kiedy obumarłe komórki zostaną wydalone z organizmu. Generalnie zabieg nie wymaga powtarzania, ale osoby, które chcą osiągnąć lepsze efekty mogą powtórzyć go po upływie 3 miesięcy.

Najlepsze efekty kriolipoliza przynosi w przypadku usuwania komórek tłuszczowych z niewielkich partii ciała i przy niewielkiej otyłości. W pozostałych przypadkach zabieg wymaga zastosowania niższych temperatur i powtarzania zabiegu, by jego efekty były bardziej widoczne.

Efekty kriolipolizy są trwałe pod warunkiem stosowania zasad zdrowego żywienia, w przeciwnym wypadku może dojść do powstania nowych komórek tłuszczowych. A to oznacza konieczność wykonania kolejnej kriolipolizy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here