Jak wybrać bezpieczny proszek do prania ubranek dla dzieci

Świeżo upieczeni rodzice często zastanawiają się jaki proszek do prania dla dzieci będzie najbardziej bezpieczny dla ich pociechy. Kiedy w domu jest niemowlę prania z pewnością nie brakuje. Ubranka, bielizna, kocyki i pieluchy są używane codziennie i wymagają częstego prania. Trzeba jednak pamiętać, że skóra bobasa jest niezwykle wrażliwa i delikatna, dlatego źle dobrany proszek mógłby ją podrażnić i negatywnie odbić się na zdrowiu malucha. Na co więc należy zwracać uwagę podczas wyboru proszku do prania dla dzieci?

Skład bezpieczny dla skóry niemowlęcia

Skóra dziecka, szczególnie w pierwszych miesiącach życia wymaga specjalnej ochrony. Składy proszków do prania dla dzieci są tak dobrane, by nie zawierały w sobie niczego, co mogłoby spowodować reakcję alergiczną u niemowlęcia. Wśród najpopularniejszych składników i substancji drażniących, których nie powinien posiadać dobry proszek do prania dla dzieci wyróżnia się przede wszystkich aromaty zapachowe, konserwanty, wybielacze optyczne, fosforany, a także enzymy. Należy pamiętać, że intensywny zapach wypranych ubranek może podobać się dorosłym, ale dla dziecka być nieprzyjemny i uciążliwy. Lepiej więc unikać proszków, które mają bardzo mocną kompozycję zapachową. Podobnie jest z enzymami zawartymi w składzie. Te substancje wyjątkowo trudno się wypłukują, a ich pozostałości na śpioszkach, czy pościeli mogą spowodować u dziecka alergię oraz podrażniać jego skórę i drogi oddechowe.

Wybierając proszek do prania dla dzieci należy upewnić się, czy został przebadany dermatologicznie pod kątem skóry niemowlęcej oraz czy posiada specjalne atesty. Dobrej jakości proszek powinien być hipoalergiczny i bez substancji chemicznych. Wielu producentów działa na rynku już od lat i w tym czasie zyskało pozytywne opinie tysięcy troskliwych mam. Warto korzystać z takich rekomendacji.

Specjalne produkty dedykowane dla maluchów

Niejedna mama postanowiła zamienić klasyczny proszek do prania dla dzieci na jego wygodną, równie skuteczną alternatywę. Decydując się na środek piorący przeznaczony do ubranek, bielizny i pościeli niemowlęcia warto zwrócić uwagę nie tylko na jego bezpieczeństwo, ale także efektywność. Proszek lub inny środek musi być w stanie uporać się z różnymi, czasem wyjątkowo uporczywymi zabrudzeniami. Oprócz proszku do prania można zdecydować się również na płyn, płatki mydlane lub piorące kapsułki. Niektóre środki doskonale nadają się do prania w pralce, a inne do prania ręcznego. Wiele z nich ma także uniwersalne zastosowanie i mogą być używane zarówno do prania automatycznego, jak i manualnego. Rodzice sami muszą podjąć decyzję, które rozwiązanie będzie najbardziej bezpieczne dla ich bobasa i najbardziej praktyczne dla nich samych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here