Przedłużanie i zagęszczanie włosów

Dla wielu kobiet długie, gęste i lśniące włosy są atrybutem kobiecości. Dzięki nowoczesnym zabiegom fryzjerskim spełnienie marzenia o idealnych włosach jest na wyciągnięcie ręki dla każdego. Nie musisz latami czekać, aż krótkie pasma urosną, poświęcać czasu i pieniędzy na ich kompleksową pielęgnację, kupować suplementów… Kilkugodzinna wizyta w salonie fryzjerskim wystarczy, aby przejść spektakularną metamorfozę. W ostatnich latach przedłużanie i zagęszczanie włosów cieszy się dużym powodzeniem wśród kobiet. Jednak czy umieszczanie na głowie dodatkowych pasemek jest bezpieczne dla własnych włosów?

Jak przedłuża się włosy?

Profesjonalne zagęszczanie i przedłużanie włosów polega na łączeniu pukli klientki z dodatkowymi, cienkimi pasemkami pochodzenia naturalnego. Styliści fryzur używają różnych metod pozwalających uzyskać satysfakcjonujący efekt. Do najpopularniejszych technik zaliczamy przedłużanie kanapkowe, keratynowe, typu clip-in, przy pomocy mikro-ringów i ultradźwiękowe. Każda z tych technik wymaga precyzji i odpowiedniego przygotowania. Ważne jest, aby wybrana technika dostosowana została do typu włosów klientki. Najbardziej łagodne dla włosów i skóry głowy są techniki niewykorzystujące ciepła ani chemicznych substancji.

Przedłużanie i zagęszczanie bezpieczne dla włosów

Specjaliści zaznaczają, że poprawnie przeprowadzony zabieg zagęszczania i przedłużania nie wpływa negatywnie na kondycję łodyg i cebulek. Jednak ważne jest, żeby cała procedura została wykonana przez profesjonalistę, który oceni stan skóry głowy i włosów, aby wykluczyć występowanie jakichkolwiek przeciwwskazań do wykonania zabiegu, a następnie dobierze optymalną metodę. Z doczepieniem dodatkowych pukli powinny wstrzymać się osoby borykające się z problemami dermatologicznymi i mocno osłabionymi włosami. Co ważne, liczba doczepionych pasemek musi być dobrana do kondycji włosów klientki. Kobiety z cienkimi, delikatnymi włosami z tendencją do łamania nie mogą pozwolić sobie na doczepienie ciężkich pasm o strukturze odbiegającej od ich naturalnej urody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here