Zbuduj własny latawiec

Jak zrobić latawiec z całą rodziną?
Nie potrzeba wiele czasu i materiałów do zbudowania pięknego latawca. Spraw, aby był to projekt rodzinny, nie jest wcale trudny, więc do pomocy mogą włączyć się i ci najmłodsi. Znacznie fajniej jest umieścić swoje ozdoby na własnym latawcu niż kupić gotowy w sklepie z zabawkami. A latawiec będzie wyjątkowo śliczny, jeśli pomalujesz go w świeżych kolorach.

Tego potrzebujesz do zrobienia latawca:
Okrągły sosnowy kołek długość 150 cm, ok. 8 mm średnicy
Gruby papier o gramaturze 70 × 100 cm lub folię
3-metrowa gruba taśma o szerokości 3-4 cm
25 metrów włóczki
Kawałki materiałów i gazety na ogon latawca.

Jak to zrobić?
Najpierw podziel okrągły kołek na dwie części — jedną z 60 cm i jedną z 90 cm. Umieść dwa kołki równolegle. Zwiąż je mocno ze sobą. Odwróć je, by utworzyć krzyż. Przenieś krótszy kołek krzyża w odległości 30 cm od góry. Utnij około 3 metrów sznurka i opasaj nim szkielet. Musi być tak ciasny, że nie może zginać kołków. Wytnij papier lub folię o rozmiarze 70 × 100 cm. Użyj zakładek, aby wzmocnić papier na końcach końcówek. Do najdłuższego kołka na dole przymocujemy później włóczkę.

Dołącz szkielet
Umieść szkielet na uciętym papierze / folii. Krótki kołek poprzeczny musi znajdować się najbliżej papieru. Koniec szkieletu musi znajdować się na wierzchu pokrywy. Wytnij rogi papieru tak, aby tworzyły zakładki. Zwiąż końcówki i boki na sznurku i przymocuj je taśmą. Upewnij się, że jest całkowicie, stabilnie zamknięta cała powierzchnia latawca.
Mocowanie i ogon latawca
Wykonaj dwa małe otwory po każdej stronie pionowego drążka — jeden nad poprzeczką i jeden pod tak, aby prowadnik był przywiązany do obu szpilek. Przeciągnij sznur przez otwory i mocno zwiąż ze sobą po stronie papieru. Upewnij się, że sznurek wiąże się ukośnie wokół krzyża. Obróć drugi koniec włóczki do kołka. Zrób ogon ok. 3 m — użyj włóczki, taśmy jedwabnej lub wstążki. Na zaostrzonym końcu (dłuższy koniec pionowego kołka) latawca wykonaj dwie dziury w papierze po obu stronach, 2-3 cm od czubka. Tutaj przyczep ogon Możesz zawiązać paski gazety na ogonie lub kawałki kolorowych materiałów.

Wskazówki dotyczące puszczania latawca
Muszą być dwie osoby
Jeden trzyma latawiec, a drugi trzyma sznur.
Trzymaj od 4 do 8 metrów.
Zwracaj uwagę, w którą stronę wieje wiatr.
Kiedy latawiec wzbija się w powietrze, trzymaj go mocno, a druga osoba stopniowo niech daje więcej sznurka.
Użyj papieru wysokiej jakości, aby smok był bardziej wytrzymały. Jeśli przepływa on niestabilnie, możesz dowiązać więcej pasków gazet na ogonie.
Jeśli masz trudności z kontrolowaniem, zamiast podłączyć linię kontrolną do środka krzyża, możesz dołączyć ciąg około. 90 cm między końcami poprzeczki.
Umieść latawiec w otwartym miejscu bez zbyt wielu drzew, linii energetycznych, dróg i ścieżek rowerowych, najlepiej na jakiejś łące, polu.
Nie trzymaj sznurka bezpośrednio, przywiąż go do kawałka drewna, który będzie służył za rączkę.
Nie pozostaje nic innego jak wziąć gotowy latawiec i się bawić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here