Bye bye, badoo, czyli koniec z kontem

Badoo jest sympatyczną aplikacją, która pozwala nam spotykać nowych ludzi. Można szukać tam zarówno przyjaźni, jak i miłości, co jednak dalej, jeśli taki związek znajdziemy, albo z innych przyczyn nie chcemy dalej korzystać z Badoo?
Pozostaje nam albo porzucić konto, albo całkowicie je zlikwidować. W jaki sposób to zrobić dobrze? Odpowiedź na pytanie „jak usunąć Badoo?” jest prosta, a sam proces bardzo intulicyjny i łatwy. Poniższy artykuł pomoże ci w tej operacji, prowadząc krok po kroku przez cały proces usuwania konta na portalu społecznościowym Badoo.

W gąszczu ustawień

Chcąc usunąć konto, należy udać się na stronę główną serwisu Badoo: https://badoo.com/pl/. Następnie należy zalogować się swoim loginem i hasłem. By dostać się do ustawień profilu, trzeba kliknąć swoje imię, a następnie w ustawienia, ukryte pod ikoną koła zębatego, w prawym górnym rogu strony. Poniżej wszystkich innych ustawień znajdziemy napis „usuń konto”. By pozbyć się swojego konta na Badoo, to jego należy użyć. Po kliknięciu ukażą nam się opcje alternatywne do całkowitego usunięcia konta. Możemy więc usunąć konto z wyszukiwarki Google, co utrudni znalezienie go przez osoby, którym nie chcemy go pokazywać, jak również udostępnić konto jedynie tym osobom, z którymi na Badoo nawiązałeś jakiś kontakt. Kolejną opcją jest tymczasowe ukrycie konta. Umożliwia to powrót do Badoo po jakimś czasie, w ciągu którego konto będzie niewidoczne dla innych użytkowników. Nasze konto możemy również „wyczyścić”, pozbywając się wiadomości, polubień i odwiedzin. Przedostatnia opcja to najzwyklejsze w świecie wylogowanie, a dopiero ostatnia to faktyczne usunięcie naszego konta.

Czy definitywnie?

By usunąć konto, wybieramy tę ostatnią opcję. Musimy pozostać uważni, gdyż przejście do następnego kroku („dalej”) znajduje się poniżej dużego przycisku namawiającego do pozostania na portalu Badoo. By zachęcić nas do nieusuwania konta, portal zaoferuje nam darmowe konto premium. Zignorujmy więc propozycję i znów kliknijmy „dalej”. Portal poprosi nas wówczas o podanie powodu stojącego za naszą decyzją. Jest to oczywiście całkowicie opcjonalne, jeśli nie chcemy dzielić się taką informacją, wybierzmy „inne”. Po kolejnym kliknięciu „dalej” portal w końcu poprosi nas o ostateczne potwierdzenie decyzji o usunięciu konta poprzez wpisanie swojego hasła oraz tak zwanego captcha, czyli przepisaniu kodu z obrazka. Dopiero wtedy doczekamy się upragnionego napisu „usuń konto”, w który oczywiście klikamy. Strona potwierdzi usunięcie komunikatem oraz e-mailem na naszą skrzynkę pocztową.

Niestety, to wciąż nie jest koniec – jeśli w przeciągu 30 dni zalogujemy się ponownie na nasze konto, proces usuwania zostanie przerwany. Dopiero po miesiącu całkowitej nieaktywności konto zostanie usunięte na stałe, tak jak prosiliśmy. Zgodnie z polityką prywatności Badoo, zdjęcia z profilu zostają usunięte po 14 dniach, a pozostałe informacje później.

Jeśli odczekaliśmy 30 dni, nasze konto powinno zostać całkowicie usunięte z serwisu Badoo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here