buty

Buty już po kilku spacerach mogą stracić swój blask, który miały po zakupie. Proces ten jest przyśpieszany zwłaszcza kiedy na dworze jest szaro buro i ponuro. Jak zaradzić temu problemowi? Wiele osób pierze buty w pralce, i nie zastanawia się nad tym, że jest to błąd. Powinno się tego unikać. Jak je zatem czyścić? Poniżej kilka domowych sposobów.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-czyscic-buty/

Dlaczego lepiej nie prać butów w pralce?

Wrzucenie butów do pralki ma jakiś sens. W końcu służy ona do tego aby prać. Niestety, choć brzmi to cudownie, wcale tak nie jest. 

Buty w pralce mogą się całkowicie popsuć. Klej pod wpływem ciepłej wody oraz wirowania może puścić, a buty w rezultacie mogą skończyć w śmietniku, zamiast z powrotem na waszych nogach. Istnieje jednak wiele lepszych sposobów na czyszczenie butów.

Jak wyczyścić buty – domowe sposoby. 

Dla wielu osób może okazać się to dziwne, ale najpopularniejszym sposobem na czyszczenie butów domowymi sposobami jest pasta do zębów. Czyszczenie butów zacznijcie od wyciągnięcia z nich sznurówek. Je możecie wsadzić do wybielacza lub stworzyć domowej roboty wybielacz do tkanin za pomocą sody oczyszczonej.

Do czyszczenia butów potrzebne wam będą odpowiednie narzędzia. Do tego możecie użyć starej szczoteczki do zębów, której już nie używacie oraz pasty. Możecie także wykorzystać większą szczoteczkę, taką do dywanów, jednak ta mała będzie o wiele bardziej precyzyjna. Uważajcie jednak, aby pasty do zębów nie nakładać do środka butów, zwłaszcza jeśli są zamszowe.

Czyszczenie butów w środku jest trochę bardziej skomplikowane z racji tego, że jest to trudno dostępne miejsce. Do czyszczenia tego miejsca najlepiej sprawdza się szare mydło. Odrobina wody, mydła i szczoteczka, mogą zdziałać cuda. Mydłem takim możecie umyć nie tylko buty w środku, ale również na zewnątrz. Zawsze musicie jednak pamiętać, aby zmywać środki czystości z butów za pomocy ściereczki, nigdy nie róbcie tego błędu i nie wrzucajcie ich pod bieżącą wodę.

Zobacz też: http://mamawszpilkach.pl/co-powinno-sie-trzymac-w-lodowce-a-co-nie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here