Jak odwrócić ekran w laptopie?

Komputery przenośne już od paru ładnych lat ułatwiają nam wszystkim życie. To dzięki ich pomocy możemy szybciej i efektywniej realizować różne działania wykonywane dotychczas na urządzeniach stacjonarnych. Chętnie zaopatrujemy się zatem w te użyteczne laptopy i posługujemy się nimi zarówno w swoich firmowych biurach, jak i domowych zaciszach. Niemalże zawsze nosimy je przy sobie i przechowujemy w wygodnych walizkach czy torbach, zabierając je ze sobą w dłuższe i krótsze podróże i dzięki temu mogąc z nich korzystać w dosłownie każdej odpowiadającej nam chwili. Nieraz jednak podczas intensywnej i aktywnej pracy na komputerze zupełnie nieumyślnie doprowadzamy do pojawienia się różnorodnych błędów. Przez przypadek naciskamy kilka przycisków klawiatury na raz i nagle nasz ekran obraca się o sto osiemdziesiąt stopni. Nie jesteśmy w stanie dalej pracować, dlatego szukamy odpowiedzi na pytanie – jak odwrócić ekran w laptopie. Czy da się to w ogóle zrobić, czy przez swoją nieuwagę jesteśmy zmuszeni do skorzystania z usług profesjonalnych informatyków?

Bardzo możliwe, że jeśli doprowadziliśmy właśnie do powstania takiego błędu, wydaje się nam, że sami nie będziemy w stanie sobie z nim poradzić. Zwłaszcza jeśli nasze umiejętności informatyczne ograniczają się do włączenia i wyłączenia komputera, wszelkie awarie tego rodzaju doprowadzają u nas do prawdziwych palpitacji serca i sprawiają, że mamy ochotę od razu umówić się na spotkanie do profesjonalnego serwisu, w którym moglibyśmy po prostu pozostawić swojego laptopa i odebrać go w momencie, gdy awaria zostałaby zlikwidowana. Jest to oczywiście proste rozwiązanie, jednakże zapłacimy za nie dość sporo, podczas gdy samo obrócenie ekranu w laptopie zajmie nam maksymalnie… kilka sekund! Co zatem musimy zrobić, aby ponownie go odwrócić i zacząć znowu na nim pracować? Wystarczy, że zastosujemy kombinację dwóch przycisków – jednocześnie naciśnijmy więc klawisz „ctrl” oraz strzałkę w dół lub w górę. Jeżeli nasz ekran zostanie odwrócony w złym kierunku, zastosujmy tym razem strzałkę w górę lub wciskajmy ją tak długo, aż osiągniemy zamierzony efekt i przywrócimy swój komputer do pierwotnego stanu. Ten trik działa w każdym przypadku. Dobrze go zapamiętajmy, aby w razie potrzeby móc z niego od razu skorzystać i nie musieć przeglądać tysiąca wątków dostępnych na forach internetowych czy samych stron internetowych w poszukiwaniu prostej odpowiedzi na często zadawane pytanie, jakim jest – jak odwrócić ekran w laptopie.

Nawet mając minimalną wiedzę na temat działania komputerów przenośnych, z większością pojawiających się w nich błędów możemy sobie spokojnie samodzielnie poradzić. Wystarczy, że zaczniemy korzystać z tego wszystkiego, co oferuje nam dziś Internet. Zupełnie za darmo możemy odszukać w nim odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania i dowiedzieć się z nich, w jaki sposób poradzić sobie z poszczególnymi błędami i awariami. Unikamy dzięki temu konieczności odwiedzania profesjonalnych serwisów, których usługi nie należą niestety do najtańszych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPraca w pizzerii
Następny artykułCo z pracą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here