Krótszy okres?

Niewiele kobiet lubi comiesięczne wizyty cioci z czerwoną walizką. Przy tak nieprzyjemnych efektach ubocznych, jak wzdęcia, skurcze, zmiana nastroju, smutek, ból pleców i ogólne zmęczenie, nic dziwnego, że kobiety chcą krótszych okresów. Zapewne wiele z was zastanawiało się jak skrócić okres. Pytanie jednak nie jak, ale czy jest to w ogóle możliwe? Niestety, nic nie możesz zrobić, aby skrócić okres. Miesiączka trwa zwykle 4-8 dni, okres cyklu waha się od kobiety do kobiety. W ostatnich dniach upławy są coraz słabsze, jednak wciąż są.

Szczerze mówiąc, natura nie zawsze wybiera najlepszy czas.
Jednak, kiedy wiesz, że miesiączka przypadnie w bardzo niedogodnym terminie np. w dniu wolnym lub dniu zawodów pływackich, niekoniecznie oznacza, że ​​nie można tego zmienić. Ból menstruacyjny może szybko zakończyć planowaną wycieczkę po mieście lub randkę. Szczególnie gdy mieliśmy ochotę na seks z partnerem. Gorące myśli mogą wtedy szybko odejść w zapomnienie. Co wtedy zrobić? Możliwe jest zatrzymanie miesiączki — lub przynajmniej jej przesunięcie. A kiedy już odkryjesz, jak kontrolować miesiączkę, wtedy poczujesz się, jakbyś miała kontrolę nad sytuacją.

Tutaj znajdziesz sekret, jak zatrzymać miesiączkę. Jeśli używasz pigułek antykoncepcyjnych, możesz opóźnić miesiączkę, biorąc dwie paczki jedna po drugiej. Ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem, ginekologiem przed rozpoczęciem, aby upewnić się, że jest to bezpieczne i że możliwe jest przesunięcie terminu miesiączki za pomocą tych pigułek, które posiadasz.

Jeśli nie przyjmujesz pigułek antykoncepcyjnych, porozmawiaj z lekarzem o innych sposobach na opóźnienie miesiączki. Jeśli nie masz żadnych innych problemów zdrowotnych, możesz otrzymać przepisane leki, aby zapobiec miesiączkowaniu w niedogodnym terminie.

Istnieje również kilka naturalnych sposobów, które możesz wypróbować.
Pomogą ci przetrwać ten ciężki czas. Obejmują one regularne ćwiczenia, które pomagają mięśniom macicy zrelaksować się i zmniejszyć krwawienie. Wiele kobiet sięga po herbatki ziołowe z cytrynami i rumiankiem. Ponoć maliny również zmniejszają krwawienie. Powinieneś zawsze pamiętać, aby zapytać lekarza przed wypróbowaniem jakichkolwiek ziołowych środków.
Możesz również przyłożyć termofor do miednicy lub wziąć długą gorącą kąpiel. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne, a tym samym przyspiesza przepływ krwi.
Pij dużo wody i innych przejrzystych płynów. Woda pomaga pozbyć się toksyn, które mogą zakłócać miesiączkowanie. W ciągu okresu pij więcej wody niż na co dzień.
Unikajcie słonych pokarmów. Nadmiar soli może prowadzić do zatrzymania wody w organizmie, co pogarsza przebieg okresu.
Zaprzyjaźnij się z owocami i warzywami podczas okresu. Okazuje się, że spożywanie śmieciowego jedzenia zaostrza miesiączkę.

I chociaż czasami można odkładać miesiączkę na później, nauka jeszcze nie zdecydowała, czy na dłuższą metę jest to bezpieczne rozwiązanie. Nie narażaj więc swojego zdrowia na ryzyko. Lepiej przetrwać te kilka dni w miesiącu niż później miesiącami chorować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here