Nowy telefon. Jak wybrać?

Kupowanie nowego telefonu komórkowego, czy to jednego z starszych modeli, czy też najnowszego smartfona z topowej firmy, zawsze wymaga zastanowienia. Nie warto kupować pierwszego urządzenia, które wpadnie nam w oko lub w ręce. Obojętne, czy stać nas na kupienie nowego urządzenia, czy też dysponujemy ograniczoną sumą i wolimy kupić używany sprzęt np. na jednym z serwisów sprzedażowych lub w lombardzie, zawsze należy dokładnie przemyśleć swój zakup, aby potem nie żałować raz wydanych pieniędzy.
Naturalnie pierwszą sprawą zawsze jest określenie sumy, jaką na nowy telefon możemy i chcemy przeznaczyć. Większa z pewnością pozwoli nam na rozglądanie się po markowych urządzeniach, jak IPhone lub najnowsze modele smartfonów dostępne w sklepach. Z kolei gdy dysponujemy mniejszą, lub nawet całkiem małą sumą nie możemy sobie wprawdzie pozwolić na najnowszy model telefonu, prosto ze sklepu, jednak nadal mamy wiele możliwości. Nawet dysponując niewielką sumą, możemy posługiwać się najnowszymi zdobyczami technologii. Możemy zdecydować się na wybór urządzenia używanego, co z pewnością będzie mniejszym wydatkiem niż nowy telefon, jednak wiązać się może z niebezpieczeństwem kupienia urządzenia z ukrytą wadą. O ile kupienie w sklepie daje nam pewną gwarancję, o tyle już zakup w lombardzie lub np. od użytkownika Allegro.pl nie jest zbyt bezpieczne pod tym względem.
Kolejną sprawą jest określenie, czego właściwie szukamy. Sprecyzowanie czy ważny jest dla nas określony model lub marka, czy raczej zależy nam na konkretnych funkcjach z pewnością pomoże nam zawęzić pole poszukiwań. Naturalnie należy pamiętać, aby swoje wymagania dostosować do możliwości finansowych. Większe finanse pozwolą na dowolne wybieranie i wybrzydzanie, mniejsze narzucają nam już ograniczenia, czasem większe, czasem mniejsze.
Co w takim razie możemy zrobić, jeśli chcemy mieć najnowszy model smartfona, ale nie stać nas na zakup w sklepie za gotówkę, kredytu nie chcemy brać, a używane urządzenia omijamy dalekim łukiem? Czy musimy zrezygnować z naszych marzeń lub potrzeb? Oczywiście, że nie. Jeśli nie stać nas na zapłacenie pełnej ceny nowego urządzenia, a nie chcemy kupować z drugiej ręki, to możemy zdecydować się na zakup telefonu w abonamencie razem z wybranym przez nas aparatem.
Operatorzy komórkowi prześcigają się w ofertach, które mają przyciągnąć do nich nowych klientów. Warto z tego skorzystać i przyjrzeć się dokładnie, który z operatorów ma ofertę, która będzie nam odpowiadać. Możemy przejść się po salonach, sprawdzić oferty w internecie, lub skorzystać z porównywarki ofert. To ostatnie wyjście jest szczególnie wygodne. Możemy nie tylko wybrać model telefonu jaki nas interesuje, ale także dobrać taki plan abonamentowy, który najbardziej odpowiadać będzie naszym potrzebom. Dodatkowo, kupując telefon w salonie wybranego operatora razem z planem abonamentowym, nie musimy martwić się o to, jak zdjąć simlocka, co niewątpliwie może nas spotkać, jeśli zdecydujemy się na zakup używanego modelu.
Z pewnością jednak dokładne przyjrzenie się zarówno naszym potrzebom jak i możliwością pozwoli na zakup takiego urządzenia, z jakiego będziemy zadowoleni przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here