Aluminium

Czym jest aluminium?

Aluminium to glin o czystości technicznej, która osiąga 99,9 procent. Stanowi on jeden z najczęściej wykorzystywanych metali, ponieważ samodzielne lub w stopach pozwala na uzyskiwanie wyrobów charakteryzujących się pożądanymi w danym przypadku cechami.

Aluminium – czym charakteryzuje się ten metal?

Aluminium wyróżnia się unikalną kombinacją właściwości, jakie posiada. Jego cechą charakterystyczną jest niewielka masa i gęstość około 2,7 g/cm3– jest to metal prawie trzy razy lżejszy od żelaza. Aluminium posiada wysokie własności plastyczne oraz jest podatne na obróbkę. Pozwala to uzyskiwać z tego materiały wysokiej jakości wyroby, które charakteryzują się dobrymi własnościami oraz mogą przyjmować różnorodne formy. Materiał ten charakteryzuje się także wysoką odpornością korozyjną, dobrym przewodnictwem cieplnym i wysokim przewodnictwem elektrycznym. Z tego względu wykorzystywane jest do wielu różnorodnych zastosowań. Aluminium cechuje się wieloma pozytywnymi własnościami. Jednak nie posiada ono zbyt wysokiej wytrzymałości, dlatego powszechnie wykorzystuje się stopy aluminium z innymi pierwiastkami chemicznymi. Pozwala to uzyskiwać materiały konstrukcyjne, które charakteryzują się wysoką trwałością, twardością i wytrzymałością.

Wyroby z aluminium – jakie przyjmują formy?

Wysokie własności plastyczne oraz możliwość obróbki aluminium sprawia, ze na rynku dostępne są różnorodne formy dostarczania tego materiału. Szeroką ofertę wyrobów z aluminium posiada sklep-metale.pl – https://sklep-metale.pl/aluminium. Wszystkie produkty charakteryzują się wysokim współczynnikiem wytrzymałości, lekkością oraz podatnością na formowanie i przeróbkę. Aluminium oferowane jest w postaci blach gładkich, blach ryflowanych oraz blach wzorkowanych. Przyjmuje także formę ceowników, formatek ciętych z blach i bloków, kątowników, rur, soczewek, piaskowników oraz profili kasetonowych, ramkowych, zamkniętych i ledowych. Jedną z popularniejszych form dostarczania aluminium jest postać prętów, ponieważ pozwala na zastosowanie aluminium do wielu różnorodnych zastosowań. Sklep-metale.pl oferuje pręty zarówno o przekrojach kwadratowych jak i okrągłych. Wszystkie produkty występujące w sklepie mogą posiadać różnorodne wymiary, grubości, średnice czy inne parametry. Pozwala to na wybór rozwiązania odpowiedniego do konkretnego przypadku zastosowania aluminium.

Zastosowanie

Aluminium posiada wiele pozytywnych własności, które pozwalają na tworzenie wyrobów charakteryzujących się pożądanymi cechami. Z uwagi na liczne walory tego materiału jest on powszechnie wykorzystywany w wielu branżach i sektorach przemysłu. Znajduje on swoje zastosowanie w przemyśle spożywczym, samolotowym, elektronicznym czy okrętowym. Z aluminium wytwarza się elementy, takie jak puszki do napojów czy piwa, części samolotów, sprzęt sportowy, sprzęt AGD oraz elementy samochodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here