Azjatyckie sklepy internetowe

Od niedawna można zaobserwować rosnącą popularność wszelkiego rodzaju azjatyckich sklepów internetowych. Ilość takich witryn ciągle wzrasta, wypierając niektóre lokalne marki. Co powoduje takie zainteresowanie, zwłaszcza chińskimi, produktami z Azji?
Na ogromną ilość zamówień z takich stron składają się dwa główne czynniki. Pierwszym z nich jest ogromny wybór i różnorodność oferowanych produktów. Poza każdą częścią garderoby, w tych samych sklepach, można odnaleźć również szeroką gamę kosmetyków, rzeczy sportowych, elementów wyposażenia domu, dekoracji, przyborów szkolnych, artykułów biurowych, biżuterii, rzeczy dla dziecka, dużą ilość elektronicznych i AGD oraz różnego rodzaju gadżety, których nie znajdziemy w żadnym innym sklepie stacjonarnym. Tak szeroki wybór pozwala zaoszczędzić czas szukania potrzebnych produktów i przeszukiwania wielu innych sklepów internetowych. Drugi zaś czynnik, dla wielu najważniejszy, to często nawet kilkukrotnie niższe ceny.

Czy to oznacza, że azjatyckie sklepy internetowe są lepszym wyborem w stosunku do zbędnego marnowania czasu i pieniędzy?
Niestety, bardzo często nie do końca tak jest. Zamawiane produkty, kupujemy bowiem w ciemno. Bardzo często za niższa ceną, kryje się bardzo słaba jakość. I nawet jeżeli przy miej istotnych produktach nie będzie nam to przeszkadzać, o tyle na przykład przy elektronice, kosmetykach czy ubraniach, ma to bardzo duże znaczenie. W internecie można znaleźć wiele ciekawych for, na których opisywane jest, jak bardzo opis produktu może nie zgadzać się ze stanem rzeczywistym produktu . Wiele pięknie wyglądających na zdjęciach sukienek, okazuje się być wykonana z okropnego, drażniącego, tandetnego materiału, w żaden sposób nie odpowiadającego naszym oczekiwaniom i niestety w wielu przypadkach, kompletnie nie nadającego się do noszenia. Dodatkowo przy takich stronach bardzo ciężko jest dobrać rozmiar, gdyż bywa on mocno zaniżany. Kolejnym minusem jest długi czas oczekiwania na przesyłkę, wynoszący niejednokrotnie kilka tygodni.
Wiele osób też nie pojęcia jak zamawiać czy jak płacić na aliexpress, wish czy innych tego typu sklepach azjatyckich. Przy zamawianiu dodatkowo pojawia się problem w razie chęci wymiany czy zwrotu towaru. Nie jest łatwo też złożyć reklamację. Nawet jeżeli uda nam się wykonać dokonać wszystkie potrzebne procedury, to jak w przypadku zamówienia, na wszelkiego rodzaju zwroty i reklamacje czeka się bardzo długo.

Wart, w takim razie zamawiać z azjatyckich sklep internetowych?
Jest to już raczej kwestia indywidualna, Wiele osób mimo wszystko jest zadowolona z takiego sposobu robienia zakupów i robi je regularnie. Należy jednak do wszystkich ofert pochodzić z głową, liczyć się z tym, że możemy nie być zadowoleni z zamówienia. Na wielu tego typu stronach można umieszczać i czytać komentarze osób, które już dany produkt zakupiły. Daje nam odrobinę większą możliwość określenia czy dana rzecz rzeczywiste jest tego warta i czy zamiast zaoszczędzić pieniądze, po prostu ich nie stracimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here