Jak przyspieszyć internet?

Jesteś w trakcie oglądania ważnego meczu za pomocą streama, zawodnik Twojej drużyny wychodzi na sytuację sam na sam i nagle urywa Ci obraz? A może jesteś w trakcie finałowego starcia w CS GO i wyrzuca Cie z gry? Czy też zależy Ci na szybkim pobraniu materiałów na uczelnie, jednak Twój internet nie chce współpracować? Jeśli te historie brzmią znajomo to oznacza, że jakość Twojego łącza internetowego nie jest najlepsza. Obecnie korzystamy z internetu przez całą dobę, jak więc przyspieszyć go by satysfakcjonowała nas jego jakość? Rachunki za internet większości z Nas, mówią o jego nieprawdopodobnej szybkości. Szybkości podawane jest jako mega, hiper czy też ultra. W zasadzie wybrane przez nas strony internetowe powinny otwierać się jeszcze zanim w nie klikniemy a wiadomości na komunikatorach wysyłać zanim je napiszemy. Czy tak jest w rzeczywistości? W większości przypadków niestety nie. Warto więc poznać kilka prostych sposobów dzięki którym przyspieszymy nasz internet.
Jak przyspieszyć internet?
1. Znajdź swój router
Niby prosta i oczywista sprawa jednak wielu użytkowników sieci o tym zapomina. Najlepszym miejscem na umiejscowienie routera jest centralna część mieszkania, dzięki czemu wzrośnie jego wydajność. Warto jednak przynieść go w miejsce wyżej, to lepsze rozwiązanie niż umieszczanie go na podłodze by zwiększyć zasięg nadawanych fal radiowych. Warto pamiętać o tym, że położenie routera w pobliżu innych urządzeń jak np. kuchenki mikrofalowej albo telewizora , może zmniejszyć wydajność routera nawet o kilkanaście procent. Problemy pojawiają się również przy ustawieniu naprzeciwko lustra- sygnał może się odbijać.
2. Popraw częstotliwość.
W wielu przypadkach wystarczy zmienić częstotliwość nadawania routera. Routery dają taką możliwość. Wystarczy zazwyczaj wejść w ustawienia WiFi, kliknąć zakładkę Wireless, a następnie Basic Wireless Settings. Domyślny kanał jakim jest 2,4 Ghz sprawdza się przede wszystkim w dużych pomieszczeniach. W przeciętnym mieszkaniu lepiej będzie jednak przestawić router na częstotliwość 5 GHz.
3. Mniej urządzeń
To chyba najbardziej prozaiczny sposób spowolnienia internetu o którym często zapominamy w dzisiejszych czasach. Dostęp do bezprzewodowego internetu potrzebujemy na coraz większą liczbę urządzeń – telefon, tablet, komputer stacjonarny i laptop. Wystarczy raz wpisać hasło i połączyć urządzenie, a to będzie automatycznie łączyło się z siecią przy każdym wejściu do mieszkania czy domu. Rozproszenie transmisji danych nie wpływa dobrze na jej prędkość, więc gdy prędkość sieci znacznie spada, wystarczy odłączyć od sieci urządzania, z których akurat nie korzystamy.

Tych kilka prostych sposobów skutecznie przyspieszy nasze łącza internetowe poprawiając naszą satysfakcję korzystania z sieci. Warto również pamiętać by router miał dobre otoczenie czyli nie był schowany za książkami i mógł nadawać sygnał. Jeśli to nie pomoże wystarczy dokupić specjalne przedłużacze sygnału WiFi, dzięki którym poprawi się jakość i intensywność nadawanego sygnału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here