Jak ściągać hybrydę z paznokci?

Dbanie o paznokcie jest ważnym elementem w codziennej pielęgnacji. Kobiety często decydują się na dodatkowe zabiegi, które nieraz niszczą płytkę paznokcia. W takiej sytuacji warto zakupić produkty, które zregenerują paznokcie i sprawią, że nie będą się łamać. Warto zwrócić uwagę na skład kosmetyków, z których korzystamy, ponieważ niektóre substancje mogą być wysuszające i szkodliwe. Z pomocą internetu znajdziemy najbezpieczniejsze produkty, dzięki którym zadbamy o płytę paznokcia i sprawimy, że ich stan z czasem się polepszy.
Hybrydy są bardzo często wybierane w salonach kosmetycznych przez kobiety w każdym wieku. Jest to bardzo trwała propozycja, dzięki której nie musimy martwić się o to, że lakier będzie znikał w szybkim czasie. Hybrydowe paznokcie najlepiej wykonywać w profesjonalnych miejscach, gdzie usługa zostanie przeprowadzona tak, aby nasze paznokcie nie zostały w żaden sposób zniszczone. Po czasie około czterech tygodni musimy udać się na ponowny zabieg lub też ściągnąć warstwę z naszych naturalnych paznokci. Czy można taki zabieg wykonać w domu? Jak ściągnąć hybrydy? Z pomocą bezpiecznych produktów i odpowiedniego sposobu możemy uzyskać zamierzony efekt. Dzięki temu pozbędziemy się niechcianego już lakieru, a także usuniemy warstwy, które niszczą się z biegiem czasu. Jeżeli chcemy w prosty sposób pozbyć się lakieru musimy przygotować sobie przede wszystkim preparat z lanoliną, który skutecznie usunie nasze hybrydy. Zakupimy go w specjalnych sklepach, a także przez internet. Warto wybierać bezpieczne propozycje, którymi nie zrobimy sobie krzywdy. Następnie musimy zaopatrzyć się w pilnik, waciki, drewniany patyczek, folię aluminiową i ewentualną odżywkę na paznokci, którą zastosujemy po zbiegu. Przystępując do zabiegu przygotujmy sobie wszystkie niezbędne przedmioty tak, aby były pod ręką w każdej chwili. Na początku należy spiłować warstwę lakieru tak, aby stała się ona matowa. Następnie nasączamy dziesięć wacików preparatem z lanoliną, które następnie musimy przyłożyć i docisnąć do płytek paznokci. Pozostaje już tylko dokładnie owinąć każdy wacik folią aluminiową, która utrzyma wszystko na swoim miejscu. Preparat należy pozostawić na paznokciach około 5-10 minut. Po tym czasie należy odwinąć folię z jednego paznokcia i sprawdzić, czy hybryda odeszła od naszej płytki. Przy pomocy drewnianego patyczka możemy delikatnie usunąć resztę warstwy. Jeżeli hybryda nadal ciężko schodzi z płytki, to waciki należy pozostawić jeszcze na kilka dodatkowych minut. Pamiętajmy także, aby nabrać odpowiednio dużo produktu tak, aby lakier mógł nasiąknąć i rozmiękczyć się.
Tego typu zabieg jest skuteczny, jeżeli wszystkie kroki wykonamy poprawnie. Pamiętajmy, aby wybierać bezpieczne preparaty, które nie uszkodzą dodatkowo skóry wokół paznokcia. Jeżeli mimo wszystko nie potrafimy poradzić sobie z usunięciem hybryd, to warto udać się do salonu, w którym poprosimy o pomoc. Taka usługa kosztuje zazwyczaj od 10 do 30 złotych. Warto wykorzystać jednak domowy sposób, dzięki któremu zaoszczędzimy pieniądze, ponieważ preparat wystarczy nam na kilka, a nawet kilkanaście zabiegów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak ugotować kaszę jaglaną
Następny artykułList

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here